Nejvíce gólových šancí vytváří v podzimní Fortuna:lize těchto 10 známých firem...

Nejvíce gólových šancí vytváří v podzimní Fortuna:lize těchto 10 známých firem...

Zaměříme-li si na kreativní hráče, mezi jejichž úkoly patří vytváření šancí a gólových příležitostí, v nejlepší ligové dvacítce najdeme čtyři duely před koncem podzimní části hráče jako Martin Zeman, Jan Kopic, Šimon Falta, Lukáš Budínský, Milan Petržela či Jakub Plšek.

Do první desítky však nenakoukl ani jeden ze zmíněných. Zatímco Jablonec a Plzeň v ní mají po jednom zástupci, Mladá Boleslav se Slavií po dvou borcích a všemu kraluje Sparta, jež má v žebříčku hned čtyři želízka v ohni. Protože však skórovala méněkrát než Slavia, Plzeň i Boleslav, znamená to, že hodně neproměňuje a že její vypracované příležitosti zatím končí neúspěchem.

Jasným králem je sešívaný středopolař Josef Hušbauer. Zatímco v Lize mistrů k největším základním stavebním kamenům slavného "S" nepatří, ve Fortuna:lize odehrál všech šestnáct utkání v základní sestavě a své spoluhráče již vyslal do sedmatřiceti šancí, což znamená, že v průměru vytvoří více než dvě "gólovky" za duel.

Druhé místo je dělené a s třiadvaceti nadějnými vybídnutími se o něj dělí plzeňský šikula s opavskou minulostí Joel Kayamba, jenž přitom naskočil jen do dvanácti utkání, sparťanský záložník Martin Hašek a slávistický playmaker Nicolae Stanciu, jenž přitom figuroval mezi jedenácti vyvolenými jen desetkrát z možných šestnácti případů a pakliže by odehrál vše jako jeho kolega Hušbauer, pravděpodobně by měl mnohem lepší čísla.

Velmi často zásobují své spoluhráče gólovými šancemi také Srdjan Plavšič, Adam Hložek, Marek Matějovský, Vladimír Jovovič a Nikolaj Komličenko, jenž současně sám spoustu příležitostí proměňuje a stále vládne střelecké tabulce před osmigólovým triumvirátem Kanga, Krmenčík a Souček.

Hráči s největším počtem přihrávek do gólové šance:

 1. Josef Hušbauer (Slavia) - 37
  2. Joel Kayamba (Plzeň) - 23
  3. Martin Hašek (Sparta) - 23
  4. Nicolae Stanciu (Slavia) - 23
  5. Srdjan Plavšič (Sparta) - 22
  6. Guélor Kanga (Sparta) - 22
  7. Adam Hložek (Sparta) - 21
  8. Marek Matějovský (Boleslav) - 20
  9. Nikolaj Komličenko (Boleslav) - 20
  10. Vladimír Jovovič (Jablonec) - 20

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.