Gebre Selassieho z Brém nikdo nevyhání, chválí ho manažer i trenér a také proto přilétla odměna...

Gebre Selassieho z Brém nikdo nevyhání, chválí ho manažer i trenér a také proto přilétla odměna...

Dnes již bývalý reprezentační obránce Česka Theodor Gebre Selassie si i nadále prodlouží své bundesligové dobrodružství, které už trvá od léta 2012.

Dvaatřicetiletý krajní bek, jemuž měla dohoda na Weserstadionu končit příští léto, totiž prodloužil smlouvu se svým dlouholetým chlebodárcem Werderem Brémy o další rok a v zelených barvách by tak měl být minimálně do léta 2021.

"Theo je už několik let důležitým článkem týmu. Díky svým zkušenostem nám pomáhá nejen na hřišti, ale i v kabině," chválil velezkušeného dvojnásobného šampiona české ligy manažer Brém Frank Baumann, jehož slova publikoval portál sport.cz.

Bývalého zadáka Slavie, Jihlavy či Liberce si nemůže vynachválit ani trenér Florian Kohfeldt. "Thea si vážím jako hráče i jako člověka. Je to týmový hráč a v probíhající sezoně o tom několikrát přesvědčil. Jsem rád, že jeho budoucnost jsme vyřešili tak brzy," liboval si na webu sport.cz stratég aktuálně čtrnáctého celku německé ligy.

A co dojmy samotného fotbalisty, jenž dosud za Werder odkopal 220 ligových soubojů s bilancí devatenácti přesných zásahů? "Vždycky jsem říkal, že chci ve Werderu pokračovat. Mám radost, že jsme všechno vyřešili v předstihu, bylo to důležité i pro moji rodinu. Teď doufám, že si s Brémami zahraju v evropských pohárech," uzavřel optimisticky naladěný spoluhráč brankáře Jiřího Pavlenky, jehož ohlas přinesl server sport.cz.

V této sezoně byl Gebre Selassie v sestavě vždy. Pakliže se v průběhu repre pauzy nezraní, bude tomu tak nejspíše i v sobotu 23. listopadu, kdy přivítají Brémy návštěvu z Gelsenkirchenu, a sice sedmé Schalke 04.