Exkluzivní rozhovor s trenérem Kosova Challandesem: Výhra Čechů nad Anglií mě nepřekvapila

Exkluzivní rozhovor s trenérem Kosova Challandesem: Výhra Čechů nad Anglií mě nepřekvapila
ROZHOVOR

České fotbalisty zná do detailů, jen jejich jména neumí úplně přesně vyslovit, ale i tak ví, že Boril, Sucek, Mazopust budou znamenat pro Kosovo velké nebezpečí. Osmašedesátiletý Švýcar Bernard Challandes by mohl o českém fotbale přednášet. A také přednášel. Trenér nejmladšího evropského národního týmu poskytl magazínu HATTRICK exkluzivní interview před čtvrtečním kvalifikačním duelem ME 2020 Česko-Kosovo (20.45 v Plzni, vysílá ČT Sport).

Kolik jste viděl zápasů české reprezentace?
Všechny. A několikrát. Dívám se i opakovaně, abychom byli co nejlépe připravení. Ze záznamů jsem vyčetl, že Česko má velmi, skutečně velmi silné mužstvo.

Překvapilo vás vítězství Čechů nad Angličany, které zkomplikovalo situaci Kosova?
Pro mě to nebylo tak velké překvapení.

Promiňte, skutečně, myslíte to vážně?
Ano, úplně vážně. Všichni víme, že vyhrát proti Anglii není jednoduché. Navíc ve vašem případě, když jste v březnu prohráli ve Wembley 0:5. Ale od tohoto zápasu se český tým velmi zlepšil a začal výborně pracovat. Odhalil jsem zajímavý mix hráčů a stylů. Dokážete hrát fyzicky, ale také technicky. K tomu jde o opravdový tým, což potvrdil právě v tom duelu s Anglií, kdy se hráči zastupovali, obětovali každý za každého a mužstvo. Dovolím si říct, že Česko má teď v Evropě špičkové mužstvo.

Prosím, přestaňte být tak diplomatický
Ale vždyť je to pravda. Sice zatím nedosahuje kvalit jako Německo nebo Nizozemsko, ale váš celek má ohromný potenciál. Navíc trenér odvádí skvělou práci. Velmi se mi líbí ten moderní fotbal, kterým Češi nyní hrají - s presinkem, dobrou rozehrávkou a hodně ofenzivně.

Co tedy čekáte od zápasu v Plzni, když jste Čechy tak vychválil?
Podobné utkání jako v září v Prištině. Přestože jsme ho vyhráli 2:1, při rozboru jsem zjistil, že Češi měli míč více v držení, víc si přihrávali, měli více střel na branku. Ano, vyhráli jsme, protože jsme bojovali, byli jsme efektivní a přiznám se, že na konci jsme měli i štěstí.

Celé exkluzivní interview s kosovským trenérem Bernardem Challandesem si přečtěte v novém čísle magazínu HATTRICK, které vychází právě v den utkání Česko – Kosovo, tedy ve čtvrtek 14. listopadu 2019.