Wenger zakotví ve Švýcarsku. Těším se na novou výzvu, přiznává

Wenger zakotví ve Švýcarsku. Těším se na novou výzvu, přiznává

Sedmdesátiletý francouzský trenér a někdejší dlouholetý trenér Arsenalu Arsene Wenger už má nové zaměstnání. V poslední době se nejvíce spekulovalo o jeho možném angažmá v německém Bayernu Mnichov, to se však - minimálně v nejbližší době - nestane. Wenger totiž vůbec nebude trenérem, zaměstnání našel v úplně jiné sekci fotbalu.

FIFA oznámila, že s Wengerem podepsala smlouvu na plný úvazek a udělala z něj vedoucího oddělení globálního rozvoje fotbalu. Sedmdesátiletý Francouz bude tedy pracovat ve švýcarském Curychu. 

„Těším se na novou výzvu, považuji to za něco velice důležitého. Je to pro mě zajímavé, nejen protože jsem se vždy zajímal o analýzu fotbalu jako takového, ale také protože FIFA je zaštiťujícím orgánem fotbalu na celém světě,“ prohlásil Wenger ihned pro podpisu smlouvy. U podpisu kontraktu na dobu neurčitou nechyběl ani prezident FIFA Gianni Infantino.

„Arsene Wenger během své trenérské kariéry jednoznačně prokázal absolutní znalost fotbalu a pro tuto pozici je jako dělaný. Těším se na spolupráci s ním,“ okomentoval Wengerovo dosazení do funkce Infantino.

Wenger se mezi fotbalovou veřejností proslavil především jako dlouholetý trenér londýnského Arsenalu. Tam působil mezi lety 1996 a 2018, od loňského léta byl bez práce. Zájem o něj měl především Bayern Mnichov, spekulovalo se však také o Realu Madrid a francouzském národním týmu. Ti všichni mají v nejbližší době smůlu.