Lampard zavedl na Stamford Bridge přísný režim. Kolik platí hráči Blues za pozdní příchody či zvonící telefon při poradě?

Lampard zavedl na Stamford Bridge přísný režim. Kolik platí hráči Blues za pozdní příchody či zvonící telefon při poradě?

Britskému listu Daily Mail se v útrobách Stamford Bridge povedl ulovit snímek zachycující sazebník pokut Chelsea s konkrétními částkami za jednotlivé prohřešky. Nový manažer Blues Frank Lampard se se svými svěřenci v britské metropoli rozhodně nepárá...

A co si tedy také hráči aktuálně třetího týmu Premier League se šestizápasovou šňůrou výher musí pohlídat, aby nemuseli sahat do pomyslných štrajtoflí?

- pokud nedorazí hráč včas na tréninkovou jednotku, bude pokutován sumou 20 tisíc liber, což je necelých 578 tisíc korun

- za každou další minutu, o níž se oproti stanovenému plánu opozdí, pak musí platit dalších 500 liber, což je zhruba 15 tisíc korun.

- jestli někdo přijde o minutu později na odjezd mužstva k zápasu, musí to kompenzovat sumou 2500 liber, což činí více než 70 tisíc korun.

- zazvoní-li někomu během taktické přípravy telefon, je z toho pokuta ve výši tisíc liber, čili necelých 30 tisíc korun.

- pakliže někdo nenahlásí zdravotní problémy včas, musí poslat do klubové kasy 10 tisíc liber, tedy 290 tisíc korun.

- když někdo nezaplatí pokutu do dvou týdnů od potrestání, celkková částka se zdvojnásobí.

V klubové kabině Chelsea, jejíž hráči musí klubovému vedení nahlašovat jakékoliv cesty do zahraničí a to i včetně čase, kdy jsou na dovolené, tedy panují přísné podmínky s důslednou disciplínou.

Vybrané finance se následně používají jak na týmové akce, tak na charitativní aktivity předního anglického klubu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.