Trpišovský přiznává velkou nervozitu: Klidný jsem jen v okamžiku, kdy je balon na polovině soupeře

Trpišovský přiznává velkou nervozitu: Klidný jsem jen v okamžiku, kdy je balon na polovině soupeře

To, aby dostal nějaký klub v úvodních šestnácti ligových utkáních sezony pouhé tři branky (a to ještě paradoxně od týmů mimo špičku), je jedním slovem unikát a od rozdělení federace se to žádnému jinému celku nepovedlo.

Ovoce za to sklíží realizační tým Slavie na čele s Jindřichem Trpišovským, jenž v Edenu vládne od ledna 2018. "Jde i o souhru okolností. V této sezoně jsme přežili tři pokutové kopy v nastavení, zatímco v minulém ročníku jsme třikrát inkasovali po střelách z pětadvaceti metrů do šibenice a v naší síti končila prakticky každá rána mířící na branku. Například v posledním ligovém utkání proti Teplicím jsem s řešením defenzivních situací nebyl spokojený. Z naší levé strany létalo hodně centrovaných míčů. Sice jsme udrželi čisté konto, ale nebyli jsme stoprocentní," podotkl na stránkách sport.cz bývalý kormidelník Viktorie Žižkov a Slovanu Liberec.

Vršovické "S" se stalo předním dodavatelem defenzivní síly pro národní mužstvo. I když je David Hovorka zraněný, i tak jsou v reprezetnaci Ondřej Kolář, Jan Bořil, Vladimír Coufal i Ondřej Kúdela. "Prakticky všichni naši zadáci jsou v reprezentaci. Kluci defenzivní povinnosti plní skvěle. Střel a příležitostí si proti nám soupeři vytvoří minimum. Průměrně jde do našeho pokutového území v ligových zápasech devět až deset balonů. Tím, že soupeře téměř vůbec nepouštíme do velkého vápna, je procentuální pravděpodobnost inkasované branky malá. S přibývajícími zápasy na evropské scéně se naši hráči naučili řešit i situace pod tlakem. Věří si, že zkušenostmi i krizové situace uhrají. Navíc hrají velice zodpovědně," doplnil na webu sport.cz šéf Hušbauera, Ševčíka, Van Burena a spol.

Ani přes suverenitu a noblesní jízdou za obhajovou titulu, v rámci níž jeho tým dosud neprohrál, ho však neopustila nervozita. "Klidný jsem jen v okamžiku, kdy je balon na polovině soupeře. Čím více se blíží naší bráně, zmocňuje se mě neklid. A je úplně jedno, jestli je nás za míčem třeba osm nebo devět," uzavřel třiačtyřicetiletý odborník, jehož vyjádření si lze přečíst na portálu sport.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.