Šilhavý: Věřím, že se Dočkal, Pavelka, Suchý i Schick dají do kupy a na Euru budeme ještě silnější

Šilhavý: Věřím, že se Dočkal, Pavelka, Suchý i Schick dají do kupy a na Euru budeme ještě silnější
OBSAHUJE VIDEO

Český národní tým si udržel po celou kvalifikaci stoprocentní bilanci v domácích zápasech a i díky tomu se může příští rok těšit na Euro, které se bude losovat 30. listopadu v rumunské Bukurešti. Hlavní kouč Jaroslav Šilhavý považuje dotyčný úspěch na stejnou úroveň jako jeho ligové tituly se Slovanem Liberec a se Slavií.

O vývoji utkání s Kosovem, které museli Češi otočit...

"Kdybychom vyhráli třeba 3:0, tak by ta radost po zápase asi nebyla taková. Chvílemi to už vypadalo, když jsme prohrávali o gól, že se ještě bude rozhodovat v Bulharsku a bůhvíjak to bude. Nakonec tam ty kýžené dva góly spadly. Pocity si ještě třídím v hlavě, radost a euforie je ale obrovská a užívám si to."

O tom, jak velkým úspěchem je pro něj postup na ME...

"Jestli jsou pro mě víc tituly nebo postup na Euro? To je těžká otázka. Obojího si cením hodně vysoko, srovnal bych to. Samozřejmě postup na Euro v roli reprezentačního trenéra je hodně prestižní, ale ty tituly taky nebyly k zahození."

O tom, že si český výběr bude věřit i v základní skupině Eura...

"Ještě jsem o Euru moc nepřemýšlel. Uvidíme, jaká bude skupina. Věřím, že kluci, kteří jsou zranění, Bořek Dočkal, David Pavelka, Marek Suchý i Patrik Schick, se dají do kupy a budeme ještě silnější. Věřím, že budeme konkurenceschopní i na na Euru."