Nejzkušenější muž Karviné pro příchodu Jarábka: Jsem přesvědčený, že špatná série výsledků brzy skončí

Nejzkušenější muž Karviné pro příchodu Jarábka: Jsem přesvědčený, že špatná série výsledků brzy skončí

Šestatřicetiletý slovenský obránce Marek Janečka, který je nezkušenějším mužem soudobého karvinského kádru, dobře zná nového kouče MFK Juraje Jarábka ze svých předešlých angažmá.

Výměna trenéra by měla být jasným impulzem pro kabinu, jejíž hráči odešli ve Fortuna:lize poraženi již pětkrát za sebou a v tabulce jsou předposlední. "Je to tak vždycky. Na dosavadních výsledcích neseme vinu v první řadě my hráči, ale jsem přesvědčený, že to bude nový pozitivní impulz a špatná série výsledků brzy skončí," uvedl na webu mfkkarvina.cz slovenský veterán.

Nového šéfa mu nemusel nikdo představovat. Oba už se v minulosti potkali. "Musím hlavně říct, že s trenérem Jarábkem jsem toho hodně zažil. Už je to pár let, co si mě vytáhl k sobě do Zlatých Moravců, postoupili jsme do nejvyšší slovenské soutěže, kde ViOn stále působí. Dobře sestavil mužstvo, mělo to hlavu i patu. Trochu v tom vidím i Jozefa Webera, když přišel do Karviné a druhý rok jsme postoupili do nejvyšší soutěže," pokračoval na klubových stránkách kolega Hanouska, Petráně, Čonky či Šašinky.

K jejich setkání pak došlo také ve Spartaku Trnava. "Je to tak. V sezóně 2014/2015 jsme v závěrečném předkole vypadli s FC Curych, o rok později jsme nestačili ve třetím předkole na PAOK Soluň. Hráli jsme opravdu slušný fotbal až do doby, kdy se v Trnavě začaly dít určitě věci. On musel skončit a například já jsem odešel do Karviné. Nemůžu proti němu říct křivého slova," doplnil bývalý hráč Hansy Rostock.

Bude mu podle jeho názoru sedět česká nejvyší soutěž? "Jsme menší klub a ten jeho styl nám měl vyhovovat. Ale všechno ukáže až čas, každopádně by to určitě mělo mít kvalitu a myšlenku. O to se vůbec nebojím," zakončil optimisticky naladěný Janečka, jehož tým se po repre pauze představí před domácím publikem proti Viktorii Plzeň a vlastním fanouškům má co ukázat - na Městském stadionu totiž ještě v sezoně nezvítězil.