Vedoucí fyzické přípravy sparťanů Ashworth šéfuje mnoha lidem. Co přesně na Letné vykonává?

Vedoucí fyzické přípravy sparťanů Ashworth šéfuje mnoha lidem. Co přesně na Letné vykonává?

Bývalý člen realizačního týmu Arsenalu Ben Ashworth už je součástí sparťanského mužstva několik měsíců, když dorazil ještě za vlády Zdeňka Ščasného a jeho funkce se jmenuje vedoucí fyzické přípravy hráčů. 

Právě pod jeho vedení spadají jak fyzioterapeuti, tak kondiční kouči, kteří se starají o zdraví a fyzičku sparťanských svěřenců Václava Jílka.

Co vše se v Generali aréně změnilo od té doby, co do české metropole dorazil? "Bylo toho víc, ale vypíchl bych to, že jsme stanovili jasné procesy. To je nejdůležitější. Každý den se scházíme, v určitý čas se potkáváme s hráči a funguje to. Pokud jste nemocný nebo máte čerstvé zranění, musíte nám dát vědět a musíte přijít v 8:15. V 8:30 následuje setkání medical týmu a v 8:50 jdu s konkrétními informacemi k trenérům. Zavedení tohoto systému a zjednodušení celého režimu je zásadní," informoval v rozhovoru pro stránky sparta.cz člen nejslavnější tuzemské značky.

Jaká je jeho role v týmu, který je aktuálně na pátém místě Fortuna:ligy? "Mojí prací jako vedoucího přípravy je zajistit, abychom měli informace o všech hráčích a mohli je předávat trenérům. Díky tomu lze nastavit každý den správný trénink pro jednotlivé hráče. Sportovní ředitel i trenéři potřebují přesná data o kondici a připravenosti jednotlivých hráčů," pokračoval na webu sparta.cz třiačtyřicetiletý Angličan, jenž úzce spolupracuje například s lékařem Markem Žižkou.

A kdo přesně tedy tvoří jeho tým? Odborníků je více než dost. "Máme tu fyzioterapeuty, doktora, kondiční trenéry a maséry. Začněme fyzioterapeuty. Jitka Kamarýtová většinu času pracuje s hráči a je zodpovědná za koordinaci lékařské péče. Máme tu Adama Kuttenberga, který nám pomáhal už v minulé sezoně a byl tak dobrý, že je teď s námi natrvalo. Momentálně se stará o monitoring hráčů. Máme tu Honzu Čápka, který je velmi zkušený a rychle si po svém letním příchodu z Jablonce vypracoval dobré vztahy s hráči. Lékařům velá Štefan Dojcsan, který se stará i o koordinaci externích lékařských specialistů. Pak máme kondiční trenéry. Tomáš Malý má obrovské zkušenosti a navíc je výhodou jeho propojení s FTVS. Václav Polák se stará o to, jak hráči nabírají sílu v posilovně a odvádí v tomhle směru skvělou práci. Od nové sezony máme i Pavla Radu, který se stará hlavně o návrat hráčů po zranění. A nesmíme zapomenout na naše dva maséry, Kamila Maixnera a Tomáše Havránka. Každý den tvrdě pracují a jsou i tmelem naší kabiny. Máme v týmu skvělou atmosféru," zakončil na sparta.cz Ashworth, jenž bdí nad Drchalem, Kadlecem a spol.