Ugwu se v derby utrhl ze řetězu, Dukla Klokanům nestačila a poprvé v sezoně obdržela pět branek

Ugwu se v derby utrhl ze řetězu, Dukla Klokanům nestačila a poprvé v sezoně obdržela pět branek

Reprezentační příprava přináší i modelové či přípravné utkání. Třetí listopadový pátek na sebe na neutrální půdě v Libčicích nad Vltavou narazily dva tradiční pražské týmy Bohemians 1905 a Dukla Praha.

Zatímco Klokani šli do pražského derby v pozici dvanáctého týmu Fortuna:ligy, Dukla dorazila do dějiště jakožto druhý tým Fotbalové národní ligy, který zřejmě bude hrát o postup mezi elitu.

Mužstvo z dejvické Julisky, které čeká příští týden domácí duel s Hradcem Králové, šlo do vedení již po jedenácti minutách hry po vlastní brance Bederky.

O šestnáct minut později však vyrovnal krásnými nůžkami mladý Nigerijec Michael Junior Ugwu, jenž ještě do poločasu skóre otočil ve prospěch vršovické družiny. Hattrick se mu pak podařilo zkompletovat v pětašedesáté minutě.

Další dvě trefy zaznamenali v průběhu druhé půle Nečas a Keita, který udělal radost kouči Luďku Klusáčkovi po asistenci centrujícího Vodháněla.

Svěřenci trenéra Romana Skuhravého tak obdrželi největší příděl od letního startu sezony. Ani Sigma Olomouc jim v rámci říjnového MOL Cupu nenastřílela více branek a zastavila se na čtyřech trefách.

Preisler, Ayong, Hadaščok a spol. tak budou mít před střetem s východočeskými Votroky o čem přemýšlet.

Příprava v Libčicích nad Vltavou:

Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha 5:1 (2:1)
Branky: Ugwu 3x, Nečas, Keita - Bederka vlastní.

Bohemians: Valeš - Bartek, Krch, Bederka, Podaný - Vodháněl, Jindrišek, Novák, Schumacher - Keita, Ugwu.

Dukla: Rada - Kott, Chlumecký, Piroch, Doumbia - Preisler, Ayong, Tetour, Koval - Dancák, Hadaščok.