Lewandowski má o trenérovi jasno. Kdo by měl podle polské hvězdy vést tým?

Lewandowski má o trenérovi jasno. Kdo by měl podle polské hvězdy vést tým?

Očekávání se naplnilo a Niko Kovač byl před Ligou mistrů a následnou reprezentační přestávkou po prohře Bayernu Mnichov s Eintrachtem Frankfurt 1:5 vyhozen. Tým nyní vede jeho asistent Hansi Flick, jeho angažmá v Allianz Areně je ale pouze dočasné.

Sehnat trenéra není jako koupit nové boty. Na trhu jich je opravdu málo. V souvislosti s Bayernem se hovoří nejvíce o Allegrim, jenž v létě po pěti letech rozvázal spolupráci s Juventusem, či Arsenem Wengerem, jenž vedl přes dvacet ler Arsenal. K dispozici je ale například José Mourinho či Luis Enrique.

Vedení by podle všeho nejraději angažovalo Massimilliana Allegriho. Ten byl totiž úspěšný s Juventusem a situace Bayernu v budneslize je té Juventusu v Serii A dost podobná. Allegri vedl čtyři roky AC Milán a pět let Juventus Turín, dvakrát se dostal do finále Ligy mistrů a získal nespočet Scudett. Oproti Mourinhovi se navíc jedná o klidnou a pokornou, ale zároveň přísnou, trenérskou osobu.

Podobný scénář čekal Bayern i před dvěma lety, kdy byl na podzim vyhozen Carlo Ancelotti. Jeho místo zaujal veterán a legendární kouč Jupp Heynckes, bylo to ovšem pouze dočasné řešení do konce sezóny. Bayern však tehdy bundesligu vyhrál a v Lize mistrů se dostal až do semifinále, přestože byly ambice Bavorů daleko vyšší.

Pro dočasné řešení do konce sezóny je i Robert Lewandowski, nejlepší střelec ligy a pravděpodobně největší hvězda týmu. Ten se domnívá, že změna trenéra není nutná a že by měl Hansi Flick vést tým až do konce sezóny. Nevylučuje ale ani to, aby se už teď Bayern dohodl například s Allegrim na tom, že by italský kouč převzal tým - ale až v létě. Mohl by se zatím začít učit německy, jako to před čtyřmi roky udělal jeho krajan Carlo Ancelotti. Ten se ovšem v Allianz Areně ohřál pouze necelý rok a půl...

Výsledek obrázku pro robert lewandowski