Recept na útočné trable Rudých ďáblů? Kometa Ligy mistrů a Solskjaerův krajan

Recept na útočné trable Rudých ďáblů? Kometa Ligy mistrů a Solskjaerův krajan

Manchester United se v Premier League trápí, ztrácí zbytečně moc bodů a skřípe to i v útoku, přestože jsou Rashford s Martialem docela ve formě. Vyřešit by to mohl pomoct norský útočník Erling Haaland, jenž září v dresu rakouského Salzburgu a stojí o něj nyní snad celá Evropa.

Devatenáctiletý útočník přestoupil letos v lednu z norského Molde, kde už od sedmnácti hrál první ligu, do rakouského Salzburgu. S tím se kvalifikoval do Ligy mistrů, ovládl rakouskou ligu a to jako hlavní útočník týmu. Dějiny navíc přepisuje i v milionářské soutěži, momentálně je totiž nejlepším střelcem ročníku.

Haaland letos skóroval sedmkrát, druhý Lewandowski pak šestkrát. Stal se po Benzemovi druhým teenagerem, který skóroval v každém z jeho prvních tří utkání v Lize mistrů. Daří se mu ale i v rakouské bundeslize, zatím v ní nastoupil čtrnáctkrát a připsal si šestnáct přesných zásahů. V jeho věku 19 let tak není žádným překvapením, že se o něj zajímají ty nejlepší evropské kluby.

Norsko nikdy nepatřilo k evropské špičce, nyní mu ale vyrůstají dvě superhvězdy. Kromě Haalanda totiž válí i Martin Ödegaard. Ten je kmenovým hráčem Realu Madrid a letos hostuje v Realu Sociedad, kde se mu daří natolik, že je dost pravděpodobné, že bude členem prvního týmu Bílého baletu už v příští sezóně. I v minulosti ale mělo Norsko věhlasného útočníka.

Tím byl Ole Gunnar Solskjaer. Prosadil se hlavně v Manchesteru United. Kopačky pověsil na hřebík už dávno, po vyhazovu Josého Mourinha v Manchesteru United se ale stal dočasným koučem Rudých ďáblů a ti mu následně smlouvu prodloužili. Tým vede dodnes a svého krajana by v týmu uvítal, Rudí ďáblové již už údajně poslali do Salzburgu nabídku ve výši 100 milionů euro...

Výsledek obrázku pro solskjaer