Ronaldo jako mašina na překonávání rekordů. Na dosah má něco nevídaného...

Ronaldo jako mašina na překonávání rekordů. Na dosah má něco nevídaného...

Cristiano Ronaldo má na svědomí nespočet rekordů v Premier League, La Lize, Serii A, ale i v portugalské reprezentaci. Je suverénně nejlepším střelcem v historii této země, jako kapitán získal jediné dvě mezinárodní trofeje, které Portugalsko kdy vyhrálo, a nyní má na dosah další milník.

Ronaldo zaznamenal proti Litvě hattrick, Portugalsko vyhrálo 6:0 a téměř si zajistilo účast na mistrovství Evropy, které bude obhajovat. Před třemi lety totiž Portugalci senzačně dokráčeli až ke zlaté medaili, ve finále porazili domácí Francii po prodloužení 1:0. Letos navíc vyhráli další trofej, Portugalsko získalo prvenství v nultém ročníku Ligy národů. Oba poháry zvedl nad hlavu kapitán Cristiano Ronaldo.

Nejlepší střelec v historii Realu Madrid skóroval za Portugalsko už 98krát. Je to nejvíc gólů, které kdy evropský hráč za reprezentaci skóroval. Více gólů za národní tým má pouze Íránec Ali Daei - 109. I jeho může Cristiano někdy přeskočit, nyní má na dosah ale jubilejní stovku. Zaznamenat ji může už proti Lucembursku, které Portugalsko vyzve na závěr kvalifikace.

Lucembursko není žádný gigant a je klidně možné, že Ronaldo ony dvě branky zaznamená už nyní. Kariéru však nekončí a reprezentačních pozvánek dostane ještě hodně. "Je nejlepší na světě. Pořád chce vyhrávat, vždycky je hladový po úspěchu a to z něj dělá takovou hvězdu," komentuje jeho výkony jeho spoluhráč Mario Rui.

"Ptal jsem se ho, jak je na tom. Nikdy jsem neměl pochybnosti o jeho stavu. Pochybovali o něm jiní lidé. Mě u Cristiana nic nepřekvapí," chválí jej i trenér Fernando Santos. "Matematicky to ještě jisté nemáme. Čeká nás těžký soupeř - Lucembursko a víme, že to nebude snadné. Ale chceme vyhrát a postoupit," říká Santos. Kromě postupu se může slavit i Ronaldův stý gól v dresu Portugalska...

Výsledek obrázku pro ronaldo portugal