Rumunsko si značně zkomplikovalo cestu na Euro. Ve Slavii se mi hraje lépe, přiznává hvězda týmu

Rumunsko si značně zkomplikovalo cestu na Euro. Ve Slavii se mi hraje lépe, přiznává hvězda týmu

Minulé mistrovství Evropy otevřel zápas domácí Francie s Rumunskem. Zatímco mistři světa se na další šampionát jistě podívají, Rumuni kvalifikační skupinu nezvládli. Prohráli totiž klíčový zápas se Švédskem a před posledním hracím dnem je matematicky nemožné, aby se na turnaj kvalifikovali ze skupiny, kam byli vylosování.

Rumunský národní tým má ale dost výraznou stopu i v české Fortuna lize. A to včetně toho vůbec nejlepšího hráče v národním týmu, slávisty Nicolae Stancia. Na lavičce pak byl i brankář Sparty Florin Nita. Rumuni, kteří pozvánku na tento sraz nedostali, jsou například i Alexander Baluta z Liberce, taktéž kmenový hráč Slavie a fanoušci si jistě vzpomenou i na exsparťany Chipcia či Vatajela.

Stanciovi se ale v dresu Rumunska moc nedaří. „Jsme smutní a zklamaní, že jsme nemohli fanoušky rozveselit. Nevím, co říct, po zápase jsme si spolu povídali na hřišti a připustili jsme, že jsme se cítili bezmocní! Na hřišti byl jediný tým – Švédové. Postrádali jsme agresivitu, nevyvíjeli jsme potřebný tlak,“ hodnotila hvězda sešívaných duel se Švédskem.

„V klubu hraju něco jiného a zcela jinak,“ naznačuje Stanciu, že filosofie Jindřicha Trpišovského je mu bližší. „Nemám tušení, jestli trenér zůstane, na mně to nezáleží. Nemohu mluvit jménem šatny, ale bych byl rád, kdyby pokračoval,“ mluvil o případné změně trenéra rumunské reprezentace. Tu momentálně vede kouč Cosmin Contra.

Naděje Rumunska však ještě nezhasly úplně. „Je dobré, že stále ještě máme šanci postoupit z Ligy národů,“ nevzdává se Stanciu. K tomu, aby se na turnaj Rumunsko podívalo, bude parta okolo hvězdy pražské Slavie potřebovat opravdu hodně štěstí.

(zdroj: isport.blesk.cz)

Výsledek obrázku pro stanciu