Ronaldo pomohl Portugalsku na Euro, Češi se loučí s kvalifikací porážkou v Bulharsku

Nedělní večer přinesl další postupující na vrcholný evropský šampionát pořádaný v příštím roce. Lucembursko na své půdě přivítalo Portugalsko, které nakonec postoupilo na Euro ze druhého místa ve skupině. Mezi střelce se opět zapsal Cristiano Ronaldo, který navázal na trefu Bruna Fernandese z prvního poločasu a se svými spoluhráči tak oslavil výhru 2:0.

Přestřelka v Srbsku nabídla hned čtyři trefy, ale i dělbu bodů. Skóre otevřel již v deváté minutě Tradič z penalty, ale srovnat dokázal Jaremčuk. Po změně stran poslal domácí do vedení opět Mitrovič, ale v nastaveném čase upravil na konečných 2:2 Besjedin. Přestože Ukrajina pouze remizovala, i tak si zajistila prvenství ve skupině B.

Anglie si pojistila své prvenství ve skupině výhrou 4:0 v Kosovu. Ostrovní země se dostala vedení krátce po půlhodině, kdy se střelecky prosadil Winks. Po změně stran pak náskok pojistili Kane, Rashford a Mount.

Český výběr měl před posledním zápasem v Bulharsku jistotu druhého místa, přesto se z tábora svěřenců kouče Jaroslava Šilhavého ozývalo, že si jedou pro výhru, která jim má pomoci v přípravě na evropský šampionát. Utkání nakonec rozhodla jediná branka, kterou po rozehrání standardní situace Despodova vstřelil Božikov.

Kvalifikace o Euro 2020:
Lucembursko - Portugalsko 0:2 (39. Bruno Fernandes, 86. Ronaldo)
Srbsko - Ukrajina 2:2 (9. Tadič z pen., 56. Mitrovič - 33. Jaremčuk, 90.+3 Besjedin)
Bulharsko - Česko 1:0 (56. Božikov)
Kosovo - Anglie 0:4 (32. Winks, 79. Kane, 83. Rashford, 90+1. Mount)
Albánie - Francie 0:2 (9. Tolisso, 30. Griezmann)
Andorra - Turecko 0:2 (17. a 21. z penalty Ünal)
Moldavsko - Island 1:2 (56. Milinceanu - 17. B. Bjarnason, 65. G. Sigurdsson)