Vrátí se Táborsko po roční odmlce do FNL? Kouč kvituje odhodlání kádru, který vede tabulku před Spartou

Vrátí se Táborsko po roční odmlce do FNL? Kouč kvituje odhodlání kádru, který vede tabulku před Spartou

MAS Táborsko na podzim bojuje v jedné ze dvou skupin ČFL o návrat do druhé nejvyšší české soutěže. Konkurence je velká, ale všichni v kabině věří, že by se to mohlo povést. Jihočeský klub přezimuje v tabulce na první příčce s náskokem dvou bodů na B-tým pražské Sparty. Na další pronásledovatele má komfortní náskok, i když v posledním ligovém kole porazil Králův Dvůr až na penalty.

Před vlastními diváky se rozloučili hráči z města Tábora výhrou, ale pořádně se na ni nadřeli. Však také po utkání nejen trenér, ale i jeho svěřenci hovořili o možná nejtěžším zápase celého podzimu. Až v nastaveném čase dokázali srovnat a vynutit si prodloužení. Sparta si poradila s Vltavínem 4:1 a na jaře bude dohánět dvoubodové manko.

„Myslím si, že to bylo správné finále soutěže. Sehráli jsme pravděpodobně nejtěžší zápas podzimu, protože soupeř hrál výborně. Králův dvůr nás neustále napadal. Pravdou je, že proti nám začíná hrát agresivně většina soupeřů. Asi si říkají, že tudy vede cesta,“ hodnotil poslední podzimní střet kouč Táborska Miloslav Brožek.

S výkonem svých svěřenců byl ale spokojený, protože dle jeho slov je vidět chuť a zapálení vyhrát každý ligový střet, aby se mohlo Táborsko vrátit do FNL. „Každý nám chce naší hru znepříjemnit. Musíme být odolní, pokud máme hrát ve špičce této soutěže. I v posledním zápase ukázal tým charakter, přestože jsem už ke konci nevěřil, že ještě dokážeme vyrovnat. Nezlobil bych se ani za prohru, protože hráči mě nezklamali. Bylo vidět, jak do toho dávají úplně všechno,“ dodal trenér jihočeského klubu.