Chystá se rošáda mezi Bayernem a Manchesterem City. Kteří hráči si mají prohodit své dresy?

Chystá se rošáda mezi Bayernem a Manchesterem City. Kteří hráči si mají prohodit své dresy?

Citizens se údajně již nestaví tak odmítavě v otázce uvolnění německého křídla Leroye Saného. Anglický gigant by mohl v létě svolit k prodeji, pokud však bavorský gigant nabídne odpovídající náhradu. Kouč Pep Guardiola si vyhlédl v kádru Bayernu tvář, která by mohla výrazně pomoci v jeho rozhodování, zda na Etihad Stadium už Saného nebude potřebovat.

Bayern má na Saného spadeno již delší dobu. Někdejší tvář Schalke byla předmětem jednání již v létě, kdy bundesligový mistr hledal nová křídla po odchodu Robbena a Ribéryho. Manchester City však považoval 90 milionů liber, což se zdálo vedení v Allianz Aréně mnoho. Bavorský klub však v lednu opět hodlá jednat, navíc mu nahrává do karet, že Manchester City vidí v jeho kádru možnou tvář na výměnu.

Německý legionář si proti Liverpoolu na startu nové sezóny poškodil vazy v koleni a zdálo se, že zájem Bayernu ochladne. Opak je ale pravdou, neboť podle listu The Mirror chce nalákat hráče zpět do rodné země na zajímavý plat. Sané by si mohl ročně přijít na 20 milionů liber, což je dvakrát více, než aktuálně dostává od Manchesteru City.

Vedení Bayernu potvrdilo, že obě strany jednají a možná dojde i k rošádě. Pep Guardiola totiž obdivuje schopnosti Kingsleyho Comana, kterého ještě během svého vedení v Bavorsku mohl otestovat napřímo. Bundesligový gigant jej nakonec z Juventusu vykoupil a mohl by jej použít na výměnu, která by do týmu přivedla právě Saného. Britské zdroje však tuší, že by anglický klub požadoval k vytoužené posile ještě nějaký ten milion navíc.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.