Rajnoch: Sparta má kvalitní tým a kvalitního trenéra, jen by se měla zprůhlednit

Rajnoch: Sparta má kvalitní tým a kvalitního trenéra, jen by se měla zprůhlednit

Bývalý český reprezentant s minulostí v Demirsporu, Sivassporu, Ankaragücü i Cottbusu Jan Rajnoch v současnosti nehraje pouze za Real TOP Praha,  ale i za Motorlet Praha, který operuje v ČFL. Ve skromném klubu z hlavního města je zároveň šéftrenér dorosteneckých kategorií a také koučem devatenáctky.

"Pohybuji se teď hodně v mládežnickém fotbale a vidím, že dorostecký fotbal a dospělý fotbal jsou dva odlišné sporty. Juniorky určitě měly mít cíl vychovávat hráče do dospělého fotbalu a myslím si, že ten cíl splněný nebyl. Já jsem si prošel juniorkou Sparty a pravda je taková, že ta třetí liga mi dala nejvíc. Béčka, proti kterým hrajeme, jsou nesmírně kvalitní. Ti kluci mají veškeré předpoklady hrát kvalitní dospělý fotbal. Myslím, že ta juniorská soutěž je brzdila. Tady se ukazuje, že se ti kluci potřebují okopat," pochvaloval si současnou třetiligovou soutěž Rajnoch, jehož slova vyšla na webu fotbalunas.cz.

Jeho poslední prvoligovu štací byla Sigma. "Po konci v Olomouci jsem měl ještě nabídky z první i druhé ligy, ale už jsem byl z profesionálního fotbalu takový unavený, chyběla mi motivace. Kdyby přišla zajímavá nabídka, tak bych ještě pokračoval. Hodně chuti mi vzal konec angažmá v Olomouci, tam to nebylo moc dobré. Já jsem už neměl touhu někomu něco dokazovat. Motorlet začal trénovat můj dlouholetý kamarád Martin Poustka a oslovil mě. Ze začátku jsem to bral jako vtip, ale když jsem se podíval do občanky, tak jsem si říkal, že budu v Praze a měl bych se usadit po tom letitém cestování. Plácli jsme si, že to zkusíme na půl roku s tím, že budu Martinova prodloužená ruka v kabině. Po půlroce jsem dostal možnost trénovat dorost. Trénování mě od prvního tréninku strašně chytlo, začal jsem studovat licence. Spojil jsem to vše dohromady a v Motorletu jsem již čtvrtý rok. Teď to má ještě třešničku na dortu, že si na stará kolena zahraji třetí ligu a jsem za to nesmírně rád," liboval si na stránkách fotbalunas.cz někdejší zadák Mladé Boleslavi, Bohemians 1905, Slovácka či Slovanu Liberec, jehož tým se nalézá po podzimu na osmé pozici se stejným bodovým ziskem jako slávistické béčko.

A jak se vůbec Rajnoch dívá na soudobé dění ve Fortuna:lize, které bezpečně vládne obhájce titulu z vršovického Edenu? Jako exsparťan z toho nadšen není, ale rivala respektuje. "Ve Slavii nejen hráči, ale i vedení s Honzou Nezmarem odvedli obrovský kus práce a trenér Trpišovský je náš neprogresivnější trenér. Musím říct, že můžeme být hrdí na český klub v evropských soutěžích. Přesto, že jsem Sparťan odmala, tak toto sportovně uznávám. Slavia předvádí, jak by měl vypadat moderní fotbal. Ve Spartě je dlouhodobý problém. Rotace trenérů a podobné věci pořád dokola. Znám trenéra Jílka, je to velice kvalitní trenér. Sparta dojíždí na nějaké přešlapy z minulosti a prochází si obrovskou krizí. Je otázkou, jak to řešit. Co se týče sportovní stránky, tak si myslím, že Sparta má kvalitní tým a kvalitního trenéra. Chce to trochu času, což chápu, že ve Spartě je ho moc nedává. Slavia si něčím podobným prošla také, ale tam to bylo spíše o penězích. Můj názor je, že by se Sparta měla zprůhlednit. Bylo by fajn, kdyby opět více konkurovala Slavii," uzavřel osmatřicetiletý internacionál, jehož vyjádření si lze přečíst na portálu fotbalunas.cz.