Ronaldo hned tak mezinárodní kolbiště neopustí: Gólový rekord Daeího překonám

Ronaldo hned tak mezinárodní kolbiště neopustí: Gólový rekord Daeího překonám

Sebevědomý kanonýr Cristiano Ronaldo může být s listopadovým reprezentačním srazem spokojen. Z mezinárodních duelů proti Litvě a Lucembursku vytěžil hned čtyři presné zásahy a v národním dresu už je na 99 trefách.

O tom, že překonání stogólové hranice bude pro čtyřiatřicetiletého Portugalce, už jen formalita. A to i přesto, že mu při dalších repre kláních Portugalska, k nimž dojde v březnu 2020, bude již 35 let.

Hvězda Juventusu si navíc věří i na světového rekordmana Aliho Daeího, jehož mezinárodní gólová bilance  v íránských barvách se nakonec zastavila na 109 brankách...

"Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly, a já tenhle překonám. Ale nijak se k tomu neupínám, až to přijde, tak to přijde. Stejně jako předchozí rekordy," hovořil CR7, jenž neměl pro víkendové kolbiště příliš pochopení. "Je těžké na takovém hřišti hrát, bylo to spíš bramborové pole. Nechápu, jak na téhle úrovni na tom může někdo hrát. Ale přijeli jsme pro vítězství a získali ho."

Někdejší eso Sportingu Lisabon, Manchesteru United nebo Realu Madrid přitom stále není úplně zdravotně v pořádku, o čemž svědčí i skutečnost, že před repre pauzou nedohrál hned dva soutěžní duely své Staré dámy.

"Nepřijel jsem úplně v pohodě a pořád to ještě není na sto procent. Poslední tři týdny jsem nemohl hrát naplno," postěžovala si zkušená opora turinských Bianconeri z Juventus Stadium.