Júsuf? Věří si a není bázlivý, ale sám určitě vnímá, že musí přidat, tvrdí Soukup

Júsuf? Věří si a není bázlivý, ale sám určitě vnímá, že musí přidat, tvrdí Soukup

Když byl šestadvacetiletý reprezentant Bahrajnu Júsuf Hilál v Bohemians 1905,  s pobytem v základní sestavě žádný problém neměl. Po přestupu do sousední Slavie už je to ovšem horší...

Byť už je od startu sezony na dvanácti startech, žádné velké herní vytížení nemá. Zatímco ve Fortuna:lize šel do akce jen osmkrát a dohromady strávil na trávnících 342 minut čistého času, v MOL Cupu odehrál jen 78 minut a v Lize mistrů se ukázal na 22 minut.

Na první trefu v sešívaném dresu navíc stále čeká a když nastoupil proti Teplicím poprvé od úvodu září mezi jedenácti vyvolenými, byl nevýrazný a nic moc nepředvedl...

Jak se na jeho situaci dívá čtyřiapadesátiletý odborník Miroslav Soukup, jenž ho jakožto dnes již bývalý kouč Bahrajnu, který vedl do letošního léta, pro český fotbal svého času objevil? "Bavil jsem se s ním, když do Slavie šel. Říkal jsem mu, že on sám si na sebe vytvořil tlak. Je otázka, jak ho bude schopen zvládnout. Jsou dva způsoby – buď ho to bude deprimovat, nebo si pozitivně řekne, že je tu proto, že ho chtěli, a že má na to, aby byl ve Slavii. A podle toho bude pracovat. Musí být připravený, až dostane šanci. Občas si napíšeme, zeptám se ho, jak se cítí, jak se má. Snažil jsem se ho motivovat, aby byl připravený na chvíli, kdy na něj trenér ukáže. Ať si váží každé minuty, kdy může být na hřišti, a ať udělá vše pro to, aby si ho všimli. I za deset minut může být vidět a udělat hodně práce," pronesl v interview pro iSport.cz někdejší stratég Jemenu či egyptské dvacítky.

Hodí se vůbec do současné velmi atletické Slavie? "Může být platný při standardních situacích. Loni z nich Slavia dávala velké množství gólů, po odchodech některých hráčů ve výškové převaze utrpěla. Júsuf se hlavou dokáže prosadit, může udělat nadprůměr. Jinak je to otázka způsobu hry," doplnil na stránkách Deníku Sport kormidelník, jenž prošel také Slováckem či Dynamem České Budějovice.

To, že by mu po příchodu do velkého klubu chybělo sebevědomí, si zkušený trenér. "On si věří, že je schopen hrát. Vidíte, že když přijde na hřiště, zvedá ruku a chce hrát. Je aktivní, není bázlivý. Je potěšen, že se vůbec dostal do takového týmu a může s ním prožívat to, co s ním prožívá. Věřím, že se nenechá otrávit a bude pracovat. Když vidí kolem sebe tu konkurenci, sám určitě vnímá, že musí přidat, aby ukázal něco, proč ho trenér pošle na hřiště." uzavřel ve Sportu na konto konkurenta Škody, Van Burena, Tecla či Olayinky Soukup.