Musíme se pokusit získat 1. místo, které zaručuje přímý postup, burcuje nejlepší střelec Dukly Holík

Musíme se pokusit získat 1. místo, které zaručuje přímý postup, burcuje nejlepší střelec Dukly Holík

Druhý tým FNL z dejvické Julisky má před sebou poslední podzimní vystoupení proti východočeským Votrokům a jak zaznělo z úst sedmadvacetiletého záložníka Lukáše Holíka, Dukla ho musí zvládnout, aby se dál tlačila na první místo Pardubic, které zatím drží přímou vstupenku do Fortuna:ligy.

Zlínskou minulostí opředený svěřenec kouče Romana Skuhravého, jenž vstřelil v dosavadním druholigovém dění šest branek, což z něj dělá nejlepšího střelce soudobé pražské značky, vyprávěl o ambicích svého zaměstnavatele v interview pro web fnliga.cz.

A o čem všem tedy spoluhráč Rady, Haška, Ayonga či Preislera v reprezentační přestávce, kterou si jeho tým "zpestři" vysokou prohrou s Klokany, hovořil?

O pár dní starém přáteláku s Bohemians 1905, který nedopadl dobře...

"Náš trenér chtěl konfrontaci s ligovým mančaftem, takže domluvil tento přátelák. S týmy z elitní soutěže jsme se potkali i v sezóně v poháru. Je to pro nás dobře, jsou to zápasy, které nás mohou posunout dál. Myslím si, že to splnilo svůj účel a to je dobře. Některé věci a herní prvky, které jsme v týdnu pořádně potrénovali, jsme si ověřili v praxi. Výsledek nás samozřejmě mrzí, zvlášť, když jsme měli do zápasu dobrý vstup."

O tom, že spolu s Hadaščokem nastříleli třetinu všech třiatřiceti podzimních branek Dukly...

"Snažím se ty situace brát na sebe, když už mám tu formu. Vcelku je mi ale jedno, kdo ten gól dá. Hlavní jsou pro nás vždycky tři body."

O tom, že druhý tým tabulky pomýšlí na první příčku a přímý postup do ligy...

"Jsme spokojení, že jsme aktuálně druzí a na dostřel vedoucímu týmu. Trošku nás bolí ta poslední remíza. Chtěli jsme se ještě víc dotáhnout k prvnímu místu, ideálně na něm přezimovat. Musíme pokračovat v těch výkonech, které jsme předváděli doposud a pokusit se získat první místo, které zaručuje přímý postup. V zimní přípravě musíme pořádně potrénovat a vyladit ještě pár věcí."