Nastal čas na změnu, pravil Křetínský a rozloučil se s Kotalíkem. Vliv Rosického posílí...

Nastal čas na změnu, pravil Křetínský a rozloučil se s Kotalíkem. Vliv Rosického posílí...

Dny Adama Kotalíka na Letné už jsou sečteny. Funkcionář, který byl v Generali aréně zodpovědný za transfery a mimo jiné přivedl do metropole Martina Dúbravku, Bořka Dočkala, Nicolae Stanciua, Srdjana Plavšiče, Tomáše Koubka či Guélora Kangu, se po dohodě s předsedou představenstva Danielem Křetínským rozhodl svou sparťanskou misi ukončit.

Někdejší generální ředitel slavného "S" v nejbližší době ukončí své působení ve všech exekutivních funkcích. Do konce právě probíhající sezony 2019/2020 však bude operovat jakožto poradce představenstva a to kvůli tomu, aby předal veškerou agendu.

Kotalíkův odchod mimo jiné znamená další posílení pozice Tomáše Rosického. Alespoň tak to na webu sparta.cz sdělil sám majitel Daniel Křetínský...

"Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto Adamovi patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým," pronesl na stránkách sparta.cz její první muž.

K odchodu muže, jenž přišel do nejslavnější tuzemské značky v roce 2015, se vyjádřil i nynější generální ředitel František Čupr. "Veškeré kompetence Adama, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá Tomáš Rosický. V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže," uzavřel Čupr.