Ubránil jsem v reprezentaci Balea a ve Spartě stejně nedostanu šanci, mrzí Hancka

Ubránil jsem v reprezentaci Balea a ve Spartě stejně nedostanu šanci, mrzí Hancka

O slovenského obránce Davida Hancka měla v létě zájem řada týmů z Nizozemska či Portugalska, mladý stoper však zvolil pražskou Spartu, kde z italské Fiorentiny hostuje. Možná si ale dnes říká, že šlápl vedle. Václav Jílek mu totiž moc šancí nedává.

Hancko byl totiž dvakrát v základní sestavě a obě utkání Sparta prohrála, konkrétně s Mladou Boleslaví a Libercem. Zraněného Lischku pak nahradil v utkání s Karvinou, které Sparta vyhrála 4:0, i přesto se ale po reprezentační pauze jeho situace moc nezlepšila. "Poprvé v kariéře jsem hrál stopera přes nohu, myslím si, že jsme podali dobrý výkon, udrželi nulu. Odjel jsem na reprezentační sraz, odehrál těžký zápas na Garetha Bala, vrátil se a beze slova jsem se ocitl mimo sestavu. Nebylo jednoduché se s tím vypořádat,“ vrací se Hancko k zápasu s Karvinou a k situaci poté.

Navzdory výsledku ale Jílek s obranou a ani s Hanckovým individuálním výkonem nebyl. „Samozřejmě to Dávida limitovalo při zakládání útoku, že se bál hrát pravou nohou. Nechtěl to zbytečně nakopávat, tak jsme to obehrávali zpátky a vypadalo to, že nevíme, co hrát," prohlásil kouč Sparty. Hancko však říká, že nelituje toho, že si zvolil Spartu.

„Ve fotbale nikdy nejde říct dopředu, zda to bude správný krok. Pokud bychom hráli na špici, byli v pohárech a já bych odehrál všechny zápasy, každý by říkal, jaký fantastický krok jsem udělal," nechává se slyšet slovenský stoper či krajní bek. Ten na Letné hostuje do konce sezóny a Sparta by jej po konci tohoto ročníku mohla koupit za 5 milionů euro, to by ale musel podávat podstatně lepší výkony a k tomu potřebuje herní minuty...

(zdroj: isport.blesk.cz)

Výsledek obrázku pro david hancko sparta