Vyměnit fotbal za americký fotbal? Podle legendy Spurs to Kane udělá...

Vyměnit fotbal za americký fotbal? Podle legendy Spurs to Kane udělá...

Pod pojmem fotbal si Evropan představí něco jiného než Američan. Tyto sporty spolu kromě názvu moc společných prvků nesdílí, přesto se najde několik málo jedinců, kteří si vyzkoušeli oba sporty. A to třeba i na profesionální úrovni. Například Clive Allen.

Allen za Tottenham hrál jako hráč a krátce jej i trénoval, v klubu si tak vybudoval své jméno. Po konci kariéry, před čtyřicítkou, ale hrál i americký fotbal za tým London Monarchs v evropské soutěži NFL Europe. Tam pochopitelně díru do světa neudělal, i přesto je ale úctyhodné, že si za svou kariéru zkusil oba sporty.

Moc jiných fotbalistů to říct nemůže. Vlastně téměř žádný. Sám Allen by ale byl rád, aby nebyl tím posledním. A myslí si, že by se v jeho šlépějích mohla vydat i současná hvězda Tottenhamu a kapitán anglické reprezentace Harry Kane. "Je to útočník se skvělou kopací technikou a jsem přesvědčen, že by se v americkém fotbale uživil jako kicker," myslí si Allen.

Kicker přitom jde na hřiště během zápasu třeba jen dvakrát nebo třikrát, zpravidla po touch downu dát tak zvaný "extra point" za jeden bod a poté field goal za tři body v případě, že útočící tým svou akci nedotáhne až do soupeřovy end zóny, ale těsně před ni. Nejeden kicker z NFL začínal kopanou.

A že je pozdě? Nikoliv. Kane může hrát klidně do pětatřiceti za Tottenham a pak se přesunout do USA a klidně dalších deset či patnáct let proměňovat field goaly a extra pointy. Jeden z nejlepších mužů v oboru Adam Vinatieri zachvíli oslaví 47. narozeniny a nevypadá to, že by měl s americkým fotbalem v nejbližší době seknout...

Výsledek obrázku pro harry kane

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.