Z jednadvacítky by bylo dobré vyzkoušet Hložka, radí Šilhavému zkušený bard Uhrin

Z jednadvacítky by bylo dobré vyzkoušet Hložka, radí Šilhavému zkušený bard Uhrin

Největší síla soudobého českého národního mužstva je podle Dušana Uhrina staršího kolektivní hra a vyvážený kádr. Co zatím soubor Jaroslava Šilhavého postrádá?

"Trochu mi tam chybí silná osobnost, šéf – i když třeba Darida se mi teď v Bulharsku líbil hodně a táhnul to mužstvo, ale ostatní zaostávali," všiml si webem ceskatelevize.cz citovaný kormidelník vicemistrů Evropy z roku 1996.

Vyzrálé osobnosti, na které se půjde spolehnout i v případě horšího vývoje, podle jeho názoru potřebujeme jako sůl. "Je třeba víc hráčů, kteří budou psychicky na výši i v době, kdy je po úspěchu třeba se okamžitě připravit na další utkání, i když v něm třeba o nic moc nejde," doplnil šestasedmdesátiletý odborník, jehož slova vyšla na ceskatelevize.cz.

Závěrečnou nominaci vidí i s aktuálně nepovolaými Markem Suchým, Davidem Pavelkou, Antonínem Barákem a Bořkem Dočkalem. "Moc dalších hráčů tady v lize není," posteskl si někdejší kouč Sparty, Slovanu Bratislava, AIK Stockholm, Limassolu, Al-Nassru, Dinama Tbilisi či Makabi Haifa.

Jednomu jménu z Fortuna:ligy by však přeci jen šanci v březnové přípravě dal. Je jím sedmnáctiletý sparťanský teenager Adam Hložek. "Já si myslím, že by bylo dobré vyzkoušet z jednadvacítky Hložka, který je dobrý v útočné činnosti, ale musí hrát zleva. Je sice hodně mladej, ale podává dobré výkony stále," uzavřel na serveru ceskatelevize.cz slovenský rodák, jenž po anabázi u Česka vedl dva roky také Kuvajt.