Sparťanský asistent Saňák má za sebou nejdelší rozhovor kariéry. Čeho všeho se dotkl?

Sparťanský asistent Saňák má za sebou nejdelší rozhovor kariéry. Čeho všeho se dotkl?
OBSAHUJE VIDEO

Pravá ruka hlavního trenéra Sparty Jiří Saňák má za sebou zřejmě nejdelší rozhovor své kariéry, o který se v rámci svého Podcastu postarali redaktoři z webu Sparťanské noviny.

Člena realizačního týmu slavného "S" s minulostí v Olomouci, který už si vyzkoušel také práci v íránském týmU Esteghlal FC, se tázali pánové Dobrovolný, Štastný, Tomáš a Holý, kteří se dotkli velkého spoustu témat.

Jak hodnotí bývalý šéf mládežnických výběrů Mladé Boleslavi, Jablonce či Sigmy prvních pět měsíců ve Spartě, kde mají sparťané rezervy a co se naopak podařilo od začátku sezóny zlepšit?

Jak by měla vypadat hra momentálně pátého celku tabulky a jak v nejslavnější tuzemské značce se sérií šesti utkání bez prohry pracují s módním trendem v podobě naběhaných kilometrů fotbalistů? Zodpovězeny byly nejen tyto dotazy...

Podcast probírá i konkrétní letenské hráče jako Michal Trávník, Guélor Kanga, Martin Hašek, Adam Hložek, Michal Sáček či Ladislav Krejčí, v němž vidí jednačtyřicetiletý odborník budoucího lídra mužstva.

Obsah:

0:53 – Jiří Saňák o prvních pěti měsících ve Spartě. 1:57 – Překvapilo ho něco na Letné? 2:52 – Prozatímní nejlepší a nejhorší momenty ve Spartě. 5:15 – Jaké jsou základní principy, na kterých by měla hra současné Sparty stát? Který světový tým je vzorem pro trenéry? 11:32 – Směřuje představa trenérů ke hře bez klasické defenzivní šestky? A museli prozatím ze svého plánu trochu ustoupit? 16:19 – V čem se hra Sparty od začátku sezóny nejvíce posunula k lepšímu? Kde jsou pořád největší rezervy? 18:22 – Zlepšená produktivita. 20:15 – V čem se chceme herně odlišovat? Rozehrávka od brankáře. Ladislav Krejčí. Michal Trávník. Martin Hašek. Michal Sáček. 33:13 – Naběhané kilometry. Intenzita. Typologie hráčů a české ligy - odpočinek hráčů po sprintu? 44:15 – Jak je důležité samotné rozestavení? Mládež hraje systémem 4-4-2, není to problém? 49:44 – Provázanost A týmu a mládeže. Modelové zápasy, tréninkový proces. Nadějní hráči pro áčko. 55:35 – Mentalita hráčů. Jak s ní ve Spartě pracují? 1:01:31 – Zápas v Jablonci a důvody ztráty vedení. Koncentrace na výkon. 1:04:08 – Leadership a vítězné typy hráčů. 1:07:53 – Výhled na zimní přestupní období. Skladba kádru. Chemie týmu. Adaptace hráčů ve Spartě. Skauting. 1:10:57 – Dlouhodobě zranění hráči a plán jejich zapojení do tréninkového procesu. 1:12:50 – Potenciální přetlak na postu středního útočníka. Jejich typologie. Složení lavičky při zápasech. Reakce trenéra při zápasech. 1:24:39 – Adam Hložek a jeho optimální pozice na hřišti v očích trenérů. 1:27:07 – Příprava na soupeře a tréninkový proces. 1:28:58 – Jak důležité budou výkony v posledních kolech pro zimní přestávku a přestupy? Proces výběru posil napříč klubem. 1:36:36 – Vzkaz Jiřího Saňáka fanouškům.