Ševčík: Slavia je odskočená od zbytku ligy také zázemím, takové jsem nikde neviděl

Ševčík:  Slavia je odskočená od zbytku ligy také zázemím, takové jsem nikde neviděl

Pětadvacetiletý středopolař Petr Ševčík, jenž je od loňského roku součástí mistrovské Slavie, zažívá velmi povedené kariérní období. I díky sešívanému kolosu z vršovického Edenu totiž bývalý záložník Opavy, Liberce či Sigmy pronikl do národního mužstva, v němž už si připsal dva mezinárodní starty.

I když reprezentuje a na klubové úrovni bojuje ve dvou soutěžích, na náročný program si nestěžuje. "Se Slavií máme v lize devítibodový náskok, ligu máme rozehranou skvěle. Slavia je odskočená od zbytku ligy také zázemím, takové jsem nikde neviděl. Může se mu rovnat možná Plzeň nebo Sparta, ale servis, který ve Slavii máme, je perfektní, nadstandardní. Dá se srovnávat s evropskými kluby. Na podzim máme náročný program, ale zvládáme ho. Mezi zápasy tolik netrénujeme, věnujeme se hodně regeneraci. Ukazujeme, že se dá i taková porce náročných zápasů zvládnout ve vysokém tempu," vyprávěl na stránkách Gólu svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Autor šesti prvoligových branek ze šestaosmdesáti startů si navíc poprvé v životě užívá také základní skupinu Ligy mistrů. "Champions League je pro mě obrovskou školou fotbalu. Hrál jsem Evropskou ligu, ale Liga mistrů je pochopitelně ještě mnohem výš. Navíc los Slavii přisoudil jedny z nejtěžších soupeřů, které jsme mohli do základní skupiny dostat. O to víc si to v Edenu všichni užíváme. Jsme pyšní, že jsme byli ve všech čtyřech dosavadních zápasech konkurenceschopní. I s gigantem Barcelonou. Výsledky jsme, vzhledem k tomu, co jsme zatím ukázali, docela zklamaní. Mohli jsme mít určitě víc bodů než dva. Máme ale před sebou ještě dvě utkání. Věřím, že Inter doma můžeme porazit. Chceme si zahrát poháry i na jaře, prioritou je pro nás třetí místo ve skupině," burcoval na webu gol.cz spoluhráč Součka, Stanciua, Hušbauera a spol.

I když už není blonďatý technik žádným vyjukaným "zajíčkem", cítí, že jde výkonnostně stále nahoru. "Dá se v nadsázce říct, že se někdy musím štípat, jestli se mi to všechno nezdá. Kdyby mi někdo před dvěma roky řekl, že během pár měsíců budu mistrem, zahraju si Ligu mistrů proti Barceloně a oslavím s národním mužstvem postup na mistrovství Evropy, rozhodně bych mu nevěřil. Jsem ale pochopitelně rád, že jdu výkonnostně pořád nahoru. Z Olomouce jsem se posunul do Liberce, ze Slovanu následně loni v prosinci do Slavie. A teď jsem dosáhl na nejvyšší metu, kterou lze dosáhnout - dostal jsem pozvánku do reprezentace a hned si připsal první start. A druhý vzápětí v Bulharsku. Mám zatím super kariéru," liboval si serverem gol.cz citovaný fotbalista, jenž v této sezoně Fortuna:ligy zatím odehrál 668 minut čistého času s bilancí dvou přesných zásahů.