Slávistická kabina dostala na Borussii pro své potřeby 500 lístků a sešívaní fanoušci prskají...

Slávistická kabina dostala na Borussii pro své potřeby 500 lístků a sešívaní fanoušci prskají...

Byť má Slavia před sebou nejprve domácí duel s Interem Milán, svůj venkovní sektor ve vestfálském Signal Iduna Parku, kde se představí v rámci šestého kola skupinové fáze Ligy mistrů, už má vyprodán.

"Předprodej probíhal online nejdříve formou voucherů pro členy Klubu Slavia, následně se online předprodej uvolnil pro permanentkáře a aktuálně jsou vstupenky beznadějně vyprodané," píše se na webu slavia.cz.

Protože se oficiální kapacita stadionu Borussie v Lize mistrů a při duelech národního týmu Německa snižuje z 81 260 míst na 66 tisíc sedadel, slavné "S" z Vršovic dostalo od dortmundské strany celkem 3 271 lístků v ceně 1030 korun.

S ohledem na omezenou kapacitu se pochopitelně nedostalo na všechny a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík se za to na svém Twitteru omlouval...

"Mám soucit se všemi, kteří se do Dortmundu nedostanou a plně je chápu. Bylo by mnoho jiných způsobů, jak lístky rozdělit, ale žádný by nebyl úplně spravedlivý. Já osobně budu ten večer na Slavii v Muzeu, kdo chcete, přijďte," pozval některé zklamané slávistické příznivc na Sinobo Stadium bývalý ministr obrany.

Čelní představitel lídra Fortuna:ligy následně své vysvětlení podložil i přesnými čísly. "Tribuna Sever dostala 500 lstků, Odbor přátel 500, Fanklub 250, realizační tým a hráči áčka 500, mládež včentě Youth týmu 100, partneři a sponzoři klubu 500, zlaté permanentky 500, běžné permanentky 420. Celkem 3270. Chápu, že na tento zápas bychom prodali desítky tisíc vstupenek," napsal na Twitteru před prosincovým výjezdem do sedmého největšího německého města Tvrdík.

Ne všem diskutérům z tábora Slavie se ono rozdělení líbilo a tak padaly věty typu "Třetinu kapacity kotle pro sponzory a kabinu na venkovní zápas mi přijde slušnej úlet" či "Proč má kabina stejnej počet lístků jako fanouškovský uskupení čítající tisíce hlav? Kolik si kabina rezervovala lístků do sektorů hostů v Olomouci?".