Nedvěd byl u dne, na který jeden z vůdců Juventusu Bonucci nikdy nezapomene...

Nedvěd byl u dne, na který jeden z vůdců Juventusu Bonucci nikdy nezapomene...

Jedním z největších favoritů příštího Eura by mohla být Itálie, která se rozloučila s kvalifikací drtivou výhrou 9:1 nad Arménií.

"Určitě rosteme, ale potřebujeme další krok, abychom se dostali na úroveň čtyř nejlepších mužstev Evropy, která léta dominují. Musíme chodit do každého zápasu se stejným odhodláním. A na mistrovství Evropy je potřeba být v nejlepší fyzické i psychické kondici," vyprávěl webem sport.cz citovaný kapitán italského nároďáku Leonardo Bonucci, jenž už vlastní stříbro z mistrovství Evropy 2012.

Hned po srazu se vrátil dvaatřicetiletý stoper s pětadevadesáti mezinárodními starty do svého kmenového klubu, čili Juventusu Turín, se kterým prodloužil kontrakt až do roku 2024. Dres Bianconeri by tedy měl oblékat i v pokročilém fotbalovém věku.

Bývalý zadák Bari či AC Milán, který má dosud ve sbírce sedm Scudett pro vítěze Serie A a nepochybně bude chtít atakovat desítku, se u podpisu smlouvy potkal s viceprezidentem Juve Pavlem Nedvědem...

"Dnes je 19. listopadu, číslo mám devatenáct a navíc má narozeniny moje žena. Na tento den nikdy nezapomenu," vzkázal renomovaný střední obránce, jehož slova publikoval web sport.cz. Svých dosavadních 376 soutěžních vystoupení za turínského giganta nepochybně zaskakující kapitán za zraněného Giorgia Chielliniho ještě vydatně rozšíří.

Pokud jde o další dohody zatím stále neporažného Juventusu, dalšími na řadě budou kolumbijský křídelník Juan Cuadrado (v lize jedenáct startů) a polský gólan Wojciech Szczesny (v lize letos osm vystoupení).