Ideální gólman? Směs Neuera, Ter Stegena, Koláře a Vaclíka, hlásí šéf brankářské akademie Slavie

Ideální gólman? Směs Neuera, Ter Stegena, Koláře a Vaclíka, hlásí šéf brankářské akademie Slavie

Šéftrenérem brankářské akademie Slavie je Petr Kostelník, jenž má za sebou nedávnou stáž v Juventusu Turín a který pravidelně zapojuje mládežnické gólmany do trénínku sešívaného A-týmu.

"Byl jsem na stáži v Anglii (West Bromwich Albion) a Itálii (Juventus). Z každé stáže jsem si přivezl nějaké poznatky, ale mohu říci, že brankářská příprava probíhá vesměs stejně. Někde se dbá na různé detaily, ale globálně si myslím, že to všichni děláme stejně. Ale některé prvky jsem si z každé stáže převzal i do svých tréninků. A domnívám se, že i tyto prvky naše kluky posunují dál," citovaly stránky slavia.cz kouče, který se svého času zjevil také v Dukle či Viktorii Plzeň.

Jakým stylem probíhají v akademii jeho tréninkové jednotky? "Standardně, v rámci přípravy do týmového tréninku, kde máme jako trenéři brankářů k dispozici 30–40 minut jen s brankáři každý den. Speciální individuální tréninky pro brankáře nemáme. S brankáři máme tréninky každý den během týmového tréninku," objasnil na webu slavia.cz pětapadesátiletý odborník.

Jak vnímá spolupráci s realizačním týmem lídra Fortuna:Ligy? "Jsem rád, že probíhá velice kvalitní spolupráce mezi všemi kategoriemi. Od A-týmu až po ty nejmenší kategorie. Všichni spolu komunikujeme, radíme se, trenéři z A-týmu si berou do tréninku brankáře z akademie. Z toho mám velmi dobrý pocit. Tato spolupráce nám přinese hodně úspěchů a Slavii velice šikovné brankáře," navnadil mistr české nejvyšší soutěže ze sezony 1994/1995.

Je součástí nynější akademie někdo, z něhož by jednoho dne mohl vyrůst brankář světových parametrů? "Máme tady velice šikovné a perspektivní brankáře. Nechci jmenovat, ale máme opravdu velice kvalitní a pracovité gólmany, kteří splňují detaily i všechny parametry. Doufám a jsem přesvědčen o tom, že do budoucna opravdu vyprodukujeme z naší akademie top gólmany. Jak na úrovni Slavie, tak i na úrovni evropské a reprezentační. Budeme všichni, i ve spolupráci s trenéry A-týmu, dělat všechno pro to, aby to dopadlo," doplnil na webu slavia.cz ten, jenž ukončil svou profi kariéru v barvách Atlanticu Lázně Bohdaneč.

Jak by podle jeho mínění měl vypadat ideální strážce svatyně? "To je velice složitá otázka. Ideální brankář je směsice Neuera, Ter Stegena, Ondry Koláře, Tomáše Vaclíka. Každý má něco. Kdyby se jejich vlastnosti daly dohromady, tak by to byl ideální brankář. Ale pro mě ideální brankář je ten, který je charakterově silný, mentálně připravený, vysoký, skvělá chytající i kopající technika, a hlavně musí být v týmu oblíbený a respektovaný, aby byl platným členem v týmu. Tak to by byl podle mě ideální brankář, který se chce navíc zdokonalovat a tvrdě pracovat při tréninku," zakončil Kostelník, jehož slova vyšla na oficiálních stránkách jeho zaměstnavatele.