Defenziva Kangovi moc neříká, toho bychom chtěli využít, hlásí Čavoš. Jak mluvil o Kozákovi?

Defenziva Kangovi moc neříká, toho bychom chtěli využít, hlásí Čavoš. Jak mluvil o Kozákovi?

Byť jihočeské Dynamo nevyhrálo na Letné již dlouhých šestadvacet let, Patrik Čavoš si v pátek na slavné "S" troufá a může za to i právě probíhající série pěti ligových výher v řadě, díky nimž se Dynamo vyšvihlo až na osmou příčku a pakliže by triumfovalo i v Generali aréně, Spartu by v prvoligovém peletonu dokonce bodově přeskočilo.

"Moc si toho vážíme a chceme dobré výsledky potvrdit na Letné, i když to bude velmi těžký zápas. Se Spartou už jsme na podzim dvakrát hráli. Věřím, že nám tyto zkušenosti pomohou ke třem bodům. Doufám, že se z předchozích zápasů poučíme a uspějeme. Nastavili jsme si myšlení tak, že chceme každý zápas zvítězit. Pokud by to tak nebylo, nemusíme na zápas ani jezdit. Daří se nám, a kdy jindy vyhrát na Spartě než teď," uvedl v interview pro idnes.cz sebevědomý kolega Sivoka, Kladrubského, Rabušice a spol.

Jak moc může v duelu sedmnáctého kola rozhodovat a být důležité domácí prostředí? "Může být, ale nemusí, pokud se nám povede vstřelit první gól. Sparťanští fanoušci jsou nároční, chtějí po hráčích nejlepší výkony a výsledky, ale když se nedaří, tak mohou nespokojenost přenést i na hráče. Platí to i naopak. Pokud dají domácí první gól, narostou jim křídla. Když dostaneme Spartu pod tlak, můžeme uspět. V poháru byl rozdíl v efektivitě," vrátil se k nepovedenému osmifinále MOL Cupu hráč, jenž na Střeleckém ostrově zažil postup do ligy.¨

Kde vidí největší hrozby nejbližšího protivníka? Zmíněni byli Guélor Kanga i Libor Kozák, který je nejlepším střelcem rudého týmu. "Myslím, že je Kanga nejfotbalovější hráč ligy. Je kreativní, nikdy nevíte, co vymyslí. Dvakrát jsem si ho zkusil bránit a není to sranda. Pokusíme se ho zdvojovat, protože na míči je výborný. Směrem dopředu je pro Spartu klíčový, ale defenziva mu moc neříká, toho bychom chtěli využít. A Kozák? Spartě se na začátku sezony celkově nedařilo. Tlak na hráče byl obrovský. Odnášel to hlavně on, ale pořád je to výborný útočník, ve vápně jeden z nejlepších v lize, skvělý ve vzduchu a výborně si vybírá místo," chválil někdejší součástky Lazia či Aston Villy středopolař ligového nováčka, jehož názor nabídl portál idnes.cz.

A co osobní naladění na soupeře, jehož velmi dobře zná? "Nikdy jsem na Letné nehrál, ani když jsem byl ve Spartě. Byl jsem na stadionu na náboru a absolvoval na něm pár tréninků. Na utkání se moc těším, se Spartou nehrajete každý den. Sparta a Letná jsou pro mě srdcovky, ale soustředím se jen na stoprocentní výkon na hřišti," uzavřel na webu idnes.cz fotbalista v jihočeských službách.

Čtyřiadvacetiletý záložník Čavoš, který působí na jihu země několik let, nasbíral v aktuálním ročníku Fortuna:ligy 12 startů, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými kouče Davida Horejše figuroval osmkrát a dohromady strávil na trávnících 775 minut čistého času. Devadesát minut si pak ještě připsal v neúspěšném osmifinále MOL Cupu právě se Spartou, jejímž je odchovancem.