Bale přiznává, že ho to v Realu už tak nebaví. Sáhne po něm Mourinho?

Bale přiznává, že ho to v Realu už tak nebaví. Sáhne po něm Mourinho?

Jen byl José Mourinho jmenován koučem Tottenhamu a rázem se spustila nová vlna spekulací, které by mohly vést k opravdu velkým věcem. Jednou z nich je i avizovaný odchod Garetha Balea z Realu Madrid.

Třicetiletý waleský křídelník se už delší dobu potýká s velmi kolísavou formou, kterou navíc doprovází celá řada různých zranění. Nejhůře je na tom jeho kotník, jenž si vyžádal pozornost již několika lékařů.

Jak plynul čas, tak i sám hráč, který vždy skálopevně věřil, že má v hlavním městě Španělska budoucnost, náhle změnil názor. V rámci právě skončené reprezentační přestávky dokonce uvedl, že je mu milejší hrát za Wales než za Real. Nechtěl tím však nikoho urazit, pouze už měl dost té kritiky na své jméno, a tak neskrýval emoce, když řekl, že se mu za národní tým hraje lépe, neboť se tam cítí více uvolněný.

Vzhledem k tomu, jak plyne čas a nikdo z nás nemládne, bude jen otázkou času, než se královský celek rozhodne učinit krok, jímž by získal finance na nové mladé posily. Gareth Bale je i napříč svému statusu poměrně často zraněného hráče velmi chtěným zbožím, po němž touží téměř každý klub v Anglii. Největší trumfy pak drží mužstvo ze severního Londýna.

José Mourinho je velkým obdivovatelem Garetha Balea, jehož se pokoušel získat už svého času v Chelsea a později i v Manchesteru United. Nyní by ale přeci jenom svého muže mohl konečně získat, a to hned ze dvou důvodů: Současný kádr Tottenhamu si pod jeho vládou projde mírnou přestavbou a Spurs jsou klubem, který by jindy nadaný křídelník preferoval ze všech nejvíce.

Ač se to mnohým může zdát neuvěřitelné, Tottenham by aspoň nyní neměl mít potíže s financováním několika důležitých přestupů. Jak bývá u Mourinha zvykem, půjde alespoň o tři, lépe však o čtyři hráče. Důležitou částí skládačky bude nové křídlo, pak nový obránce a následně dva záložníci, přičemž jeden z nich by měl být více ofenzivně laděný, neboť v kádru nahradí pozici Christiana Eriksena, jemuž po této sezoně končí smlouva. S největší pravděpodobností půjde o Bruna Fernandese z portugalského Sportingu, kterého Mourinho sám ve volném čase několikrát sledoval.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.