Budějovice šokovaly na Letné, Sparta třikrát dotahovala, nakonec se zlobí na rozhodčího

Budějovice šokovaly na Letné, Sparta třikrát dotahovala, nakonec se zlobí na rozhodčího

Ještě velmi nahlas se bude diskutovat o utkání, které bylo k vidění během páteční předehrávky sedmnáctého kola na hřišti Sparty. Pražané museli třikrát i díky vlastním chybám zápas dotahovat, nakonec jim ale nechybělo moc od samotného vítězství. O zlomových okamžicích rozhodl sudí a video.

Po delší době drží Sparta dobrou sérii bez prohry, kterou víceméně potvrdila i doma proti Budějovicím. Hosté z jihu republiky se dostavili na Letnou s trochu očekávanou defenzivní taktikou, která však po chybě domácích hned v sedmé minutě slavila úspěch. Dobrý únik využil Schranz, jemuž asistoval Ledecký.

Sparta se snažila rychle oklepat, ovšem její hru doprovázela spousta nepřesností. Brankáře Drobného dokázal až v 27. minutě překonat Hložek, jehož gól byl následně po důkladném přezkoumání u videa odvolán pro dotek míče s rukou.

Co se nepovedlo v jednom okamžiku, to už vyšlo v tom druhém, jenž se dostavil o necelých osm minut později. Obránce Novák ve vápně nešikovným způsobem přidržel Kozáka, který z minima dokázal vytěžit maximum. Rozhodčí nařídil pokutový kop a ten Kanga bezpečně proměnil.

Budějovice se v prvním poločase příliš střelecky neprojevily, zato když už pálily, tak přesně. Důkazem toho byl i přímý kop z 42. minuty, který náramně zakroutil k tyči Čolič.

V druhé půli neměla Sparta jiný úkol než opět dotahovat. Většina střel ale nemířila přesně, což platilo až do doby, kdy se v 56. minutě dostal na hřiště Plavšič, který hned o minutu později střelou na bližší tyč propálil vše, co mu stálo v cestě. Včetně gólmana hostí, jenž daný projektil kontroloval pouze očima.

Nátlak ze strany svěřenců trenéra Jílka jenom eskaloval, až se zdálo, že je pouze otázkou času, než strhnou vedení na svou stranu… opak byl však pravdou. Kangovy či Hložkovy pokusy v brance neskončily, zato pak Budějovicím stačil jeden dobře nakopnutý míč, jenž pro neštěstí letenských nezachytil obránce Kaya, a náhle z toho byl únik a gól.   

Sparta tedy pokračovala v nastoleném ofenzivním trendu i po třetí inkasované brance. Její snaha těžila hned po třech minutách úspěch, k přízemnímu centru ve vápně se dostal střídající Tetteh a ten stav utkání opět vyrovnal.

Štěstí Budějovicím vydrželo i v posledních minutkách zápasu, kdy si nejprve mohl Kozák dojít pro penaltu, rozhodčí mu ji však po konzultaci s videem neuznal, a následně brankář Drobný zneškodnil dobrou gólovou příležitost, po níž navíc přišla nepřesná dorážka. Sparta tak se svým soupeřem remizovala 3:3.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo:

AC Sparta Praha – SK Dynamo Č. Budějovice 3:3 (1:2)
Branky: 35. Kanga (pen.), 58. Plavšić (Kanga), 80. Tetteh (Plavšić) – 7. Schranz (Mršić), 42. Čolić, 77. Ledecký (Drobný)
Karty: 41. Mandjeck (SPA), 68. Trávník (SPA), 72. Lischka (SPA) – 34. P. Novák (CEB), 45+1. Brandner (CEB), 53. Mršić (CEB), 76. Ekpai (CEB), 82. Schranz (CEB), 90+5. Drobný (CEB)
AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek (C) – Mandjeck (62. Tetteh), Trávník – Vindheim (57. Plavšić), Kanga (89. L. Krejčí), Hložek – Kozák
SK Dynamo České Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Javorek – Schranz, Brandner (85. Táborský), Mršić (71. Ekpai) – Ledecký (90+1. Kladrubský)
Rozhodčí: Marek – Horák, Poživil