Bayern se po odvolání Kovače ladí na vítěznou frekvenci, lídr tabulky padl v Berlíně

Borussia patrně nebyla od posledního debaklu s Bayernem ještě při chuti a s Paderbornem trestuhodně zaspala první půli. Gólový deficit se jí však podařilo dotáhnout. Bayern Mnichov po odvolání trenéra Kovače smetl čtyřmi góly i Düsseldorf a přiblížil se lídrovi tabulky, který zaváhal s Unionem Berlín.

Dortmund začal utkání proti poslednímu celku tabulky jako opařený. Nejprve inkasoval v páté minutě, poté v 37. a nakonec těsně před odchodem do kabin. Paderborn až doposud vyhrál jenom jeden zápas a nyní měl slibně nakročeno k druhému. Borussia se však probrala a po pouhých třech střelách, které registrovala v první půli, nasadila třikrát tak vysoké tempo. Hned po dvou minutách snížil Sancho a poté nastal kolotoč, během něhož se prosadil Witsel a následně i Reus, jehož trefa na celkových 3:3 přišla v třetí minutě nastavení.

Bavorský celek se v rámci dvanáctého kola představil na půdě Düsseldorf, jemuž moc příležitostí, jak se dostat do hry, nenabídl. Bayern Mnichov rozhodl o výsledku utkání již v prvním poločase, v němž se mu během 34 minut podařilo vstřelit tři branky. Ve druhé půli už přišla jenom kosmetická pojistka.

Ze skvělé poslední formy těží hráči Unionu Berlín, kteří své nadšení dokázali promítnout i do zápasu s lídrem tabulky. Gladbach byl aktivnější na míči, ale střelecky mu štěstí nepřálo. Domácí udeřili v úvodu a závěru utkání, čímž si zajistili výhru 2:0.

Bundesliga, 12. kolo:

Dortmund - Paderborn 3:3 (47. Sancho, 84. Witsel, 90+3. Reus - 5. a 37. Mamba, 43. Holtmann)
Brémy - Schalke 1:2 (80. Osako - 43. Harit, 53. Raman)
Düsseldorf - Bayern 0:4 (11. Pavard, 27. Tolisso, 34. Gnabry, 70. Coutinho)
Frankfurt - Wolfsburg 0:2 (19. Weghorst, 65. Joao Victor)
Leverkusen - Freiburg 1:1(36. Diaby - 5. Holer)
Union Berlín - Mönchengladbach 2:0 (15. Ujah, 90. Andersson)
Lipsko - Kolín nad Rýnem 4:1 (31. z pen. a 79. Forsberg, 22. Werner, 37. Laimer - 39. Czichos)
Augsburg - Hertha 4:0 (17. Max, 26. Cordova, 52. Hahn, 79. Niederlechner)
Hoffenheim - Mohuč 1:5 (63. Kramarič - 33. Öztunali, 52. Kadeřábek (vl. g.), 62. Kunde Malong, 90. Boetius, 90+3. Kunde Malong)