Hvězdný Xabi zavzpomínal na zápasy, při nichž balancoval na hraně absolutního vyčerpání

Hvězdný Xabi zavzpomínal na zápasy, při nichž balancoval na hraně absolutního vyčerpání

Bývalý španělský záložník Xabi Alonso zavzpomínal na svůj čas v Bayernu Mnichov, když se ještě po boku Pepa Guardioly pokoušel bojovat o titul Bundesligy. Jejich společnou největší překážkou na cestě za úspěchem byla střetnutí s Jurgenem Kloppem, který do hry Borussie Dortmund přinášel něco, co žádný jiný soupeř nedokázal.

„Trpěl jsem, opravdu jsem trpěl jako pes. Ty zápasy proti Kloppovi byly strašně fyzicky náročné. Jediné, co chtěl, je dostat vás do klece. Chtěl vás v ní uvěznit,“ vzpomínal dnes už s úsměvem vysloužilý hvězdný záložník, který rozebral, v čem byla hra tehdejšího Dortmundu tak výjimečná.

„Byl to ten neuvěřitelný a konstantní nátlak. Jakmile se přesunul míč k nám do zálohy, všichni nás napadali. Úplně všichni, i křídla, která se stahovala do středu pole. V každém utkání jsem byl nonstop pod tlakem,“ poukazoval na intenzitu těchto zápasů. Ani Guardiolův styl nebyl přitom v lecčem jiný.

„Celkově zápasy i atmosféru v Bayernu si dodnes pochvaluji, ale ta intenzita duelů s Dortmundem byla neskutečná. Tohle si vůbec nepřipomínám rád. Hra byla tak vypjatá, že jsem měl kolikrát pocit, že to nevydržím a odpadnu. Balancoval jsem na hraně totálního vyčerpání,“ dodával zkušený španělský fotbalista, který v současné chvíli trénuje B tým Realu Sociedad.

Jurgen Klopp se po Dortmundu přesunul do Liverpoolu, kde nastolil úplně stejný pořádek. Reds patří mezi nejvíce běhavá mužstva na celých ostrovech, a navíc nyní konečně s předstihem vedou Premier League. Dá se říct, že jim jen málokdo může konkurovat. A za tímhle vším úspěchem stojí jen jeden muž.