Mourinho se vrátil vítězně, Liverpool se štěstím neztratil a ve šlágru uspěl mistr

Nesmírně zajímavá byla sobota 13. kola Premier League. José Mourinha se do Premier League vrátil vítězně, jeho Tottenham přehrál West Ham. Slaví i Leicester a body neztratil ani Liverpool. I když na Crystal Palace lepším týmem nebyl. Ve šlágru kola Manchester City otočil duel s Chelsea a na Reds tak další body neztratil. V neděli měl blízko k senzaci Sheffield United, nakonec ale proti Manchesteru United zachraňoval pouze bod.

José Mourinho prožil úspěšnou premiéru na lavičce Tottenhamu. Mohla být tedy o poznání klidnější, tři body se ale jednoznačně počítají.

Poprvé mohl José Mourinho slavit už v páté minutě, gól Kanea ale pro ofsajd uznán nebyl. Regulérní branky se tak hosté dočkali krátce před přestávkou. Alli vysunul Sona a ten tvrdou ranou překonal Jiméneze. O sedm minut později navíc Son parádním centrem našel Lucase a Jiménez se znovu mohl jen ohlédnout.

Když se poté hned v úvodu druhé půle hlavou trefil i Harry Kane, bylo rozhodnuto. Kladiváři přesto zápas ještě zdramatizovali. Na trefu Antonia navázal v poslední minutě Rice, gól kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. Až v závěru tak na konečných 2:3 po rohovém kopu snížil Ogbonna.

V krizi pokračuje Arsenal, doma se Southamptonem uhrál jen bod. Obě branky domácích vstřelil Alexandre Lacazette, tu druhou přitom až v šesté minutě nastavení.

Po centru střídajícího Martinelliho zakončil francouzský útočník přesně, na vedoucí Liverpool už ale účastník posledního finále Evropské ligy ztrácí devatenáct bodů.

Svěřenci Jürgena Kloppa uspěli i na Crystal Palace, i když lepším týmem Liverpool rozhodně nebyl. Ve 25. minutě orazítkoval Cahill břevno, v další příležitosti už uspěl Tomkins. Po rozhodnutí VARu ale byl gól kvůli faulu Lovrena odvolán.

Jako první se tak do vedení dostali hosté. Přihrávku Robertsona přesně nasměroval Mané. S pomocí teče a následného zákroku Guaity se míč odrazil od obou tyčí a posléze skončil v brance. Hosté nicméně uklidňující gól nepřidali a osm minut před koncem inkasovali. Zaha rozjel akci, Townsend jej našel zpětnou přihrávkou a Alisson na pokus hráče Orlů nedosáhl.

Liverpool nicméně znovu zůstal klidný a o tři minuty později se dočkal vítězné branky. Van Dijk nadvakrát po rohu míč do branky nedotlačil, jeden z domácích hráčů jej ale předložil přesně Firminovi a pro něj již nebylo těžké rozhodnout tento náročný duel ve prospěch Reds.

Ve famózní formě je nadále Leicester, jenž nezaváhal ani v Brightonu. Po rychlém protiútoku Vardyho překonal jako první gólmana Ryana Pérez.

Dvě velké příležitosti měl i sám Vardy, Ryan ale na nejlepšího střelce našel recept. Jenže v závěru po velké chybě Pröppera fauloval Graye Webster a Vardy proměněnou penaltou upravil na konečných 0:2. První pokus sice neproměnil a z gólu se tak radoval dorážející Maddison. Jenže rozhodčí nechal penaltu opakovat a tentokrát už nejlepší kanonýr Premier League nezaváhal.

Šlágr kola získal pro sebe Manchester City. Úvod utkání nabídl několik příležitostí, všechny tři pokusy ale mířily mimo. Nejprve se střelou vedle prezentoval De Bruyne, následně se mezi tři tyče netrefili ani Willian a Tomori.

Ve 21. minutě už ale diváci viděli úvodní gól utkání. Kovačič famózně vysunul Kantého a ten dokázal překonat gólmana Edersona. O osm minut později bylo srovnáno. De Bruyne si nejprve obhodil Jorginha a následně poslal míč za Kepu. Výrazně k tomu ale přispěl i Zouma, jenž míč tečoval mimo dosah španělského gólmana.

O osm minut později se krásnou individuální akcí prosadil Riyad Mahrez a stanovil utkání konečné skóre. Navýšit náskok mohl Agüera, který ovšem nevyužil hrubice Kepy a napálil míč jen do břevna. Následně neskóroval ani De Bruyne a hrozící nebezpečí poté odvrátil Azpilicueta.

V závěru utkání mohl srovnat Mount, z přímého kopu těsně přestřelil. V nastavení poté ještě dostal míč do sítě Raheem Sterling, rozhodčí ale po zásahu VARu gól odvolal. To ale úřadujícímu mistrovi vadit nemusí, ve šlágru kola Manchester City zdolal Chelsea 2:1.

Neděle nabídla jedno utkání, konkrétně mezi Sheffieldem United a Manchesterem United. A domácí měli blízko k další senzaci, ještě dvacet minut před koncem vedl Sheffield o dvě branky a Rudí ďáblové byli bez pohybu i šancí.

Jenže poté přišla neuvěřitelná sedmiminutovka. Křižnou přízemní ranou se trefil Williams, po čtyřech minutách pobytu na hřišti srovnal Greenwood a za další dvě minuty skvostný pas Jamese proměnil ve vedoucí gól Rashford. Nakonec ale Sheffield bod vybojoval, v samotném závěru se po centru Robinsona trefil McBurnie. Sheffield tak uhájil alespoň šestou pozici, United jsou devátí.

Branky: 29. De Bruyne, 37. Mahrez - 21. Kanté

Sheffield United - Manchester United 3:3 (1:0)
Branky: 19. Fleck, 52. Mousset, 90+1. McBurnie - 72. Williams, 77. Greenwood, 79. Rahford