Korejská stopa u lídra FNL? Větší naděje vkládáme do Leeho, informuje kouč Pardubic

Korejská stopa u lídra FNL? Větší naděje vkládáme do Leeho, informuje kouč Pardubic

Před startem druholigových bojů patřily k největším favoritům Vysočina Jihlava, Dukla, Hradec Králové nebo Zbrojovka. Všem však vypálily rybník Pardubice, které se staly podzimním půlmistrem a to i přesto, že v posledním duelu roku 2019 nestačily na třetí Brno.

A zodpovědná je za to i trenérská dvojice Jiří Krejčí - Jaroslav Novotný. Je pro trenérský štáb průběžné vedení ve FNL překvapivé? "Měli jsme strach z toho začátku. Spousta hráčů, kteří dnes nastupují v základní sestavě, neměla žádné zkušenosti s druhou ligou. Nevěděli jsme, jak to ponesou a zvládnou. Ale uvědomovali jsme si, že když se jim úvod sezony povede, nalije jim to síly do žil a mohlo by to být dobré. Že až tolik, jsme samozřejmě netušili. Ale kluci si sedli, kabina s realizačním týmem šlapala, všechno zkrátka zapadlo dohromady a je z toho první místo," liboval si na webu sport.cz Krejčí.

Kteří z mladíků ho během podzimní jízdy překvapil nejvíce? "Asi Kohút, který skončil v dorostu a vůbec neměl zkušenosti s dospělým fotbalem. Povahově zapadl do kabiny perfektně, i když je introvert. Celkově to ale v kabině výborně fungovalo. Hráči neměli žádné rozepře. Určitě i Zifčák, což je poctivý typ hráče. Je skvělé, jak si toho váží a pracuje. U Pfeifera a Hlavatého jsme už věděli, že mají kvalitu. Důležitý je pro nás taky odchovanec Solil, i on letos skončil v dorostu, i když nějaké starty ve druhé lize na jaře měl," pokračoval na stránkách sport.cz šéf pardubické lavičky.

Je třeba v pardubické kabině krotit euforii? "Kluky povzbuzujeme, ale současně je i držíme na zemi, aby nezpanštěli. Není to ale úplně nutné. Trochu jsme jim akorát museli vyčinit a posadit je na zem po zápase v Jihlavě, kde jsme po první půli prohrávali 0:3. Byla to rána na bradu. Druhý poločas byl pak už v pořádku," doplnil na sport.cz Krejčí, který před ročníkem ztratil dva důležité ofenzivní borce Fouska a Petráně.

V perspektivním mužstvu má stále důležitou roli i čtyřiatřicetiletý veterán Pavel Černý. "Pro mladíky v šatně je určitě osobnost. Moc toho nenamluví, ale když je na hřišti, je pro kluky vzpruha a opora. Dokáže jim poradit, povzbudit je a jde jim příkladem svojí zarputilostí a bojovností. Dovede kluky strhnout, je pro nás opravdu důležitý hráč. Na podzim chytil lauf. Umí hrát dobře zády k bráně, podržet balony, i když v jeho silách je určitě dát víc gólů než tři, které vstřelil. Na tom ještě budeme pracovat, ale jinak je tohle myslím pro něj fakt ideální post. Má už nějaký věk a když něco nestihne, tak ví, že má pod sebou dalších devět lidí," citoval portál sport.cz slova kouče z útulného, leč stařičkého stadionu Pod Vinicí.

V kádru má i korejské záložníky Sang-Hyuka Leeho (19 letú a Jubyeonga Parka (24 let). Jak zapadli oni? "Jazyk byla malinko komplikace. Neuměli moc anglicky ani německy. Museli se rychle učit česky a třeba Lee už hodně rozumí. V Praze mají učitele, Lee tady má navíc českou přítelkyni, chce se zlepšovat v češtině, ona zase v korejštině. Takže dobrá zpráva. Jejich mentalita je úplně jiná než třeba kluků, co přijedou z Afriky. Korejci jsou obrovsky pracovití a strašně samostatní. O nich vůbec nevíte, sami se o sebe dokážou postarat, nekňučí. Mají zakódované, aby se dostali do Evropy a prosadili se tu. Ne doma v Koreji, ale tady. Mají nastavené, že je zkrátka vypustí do světa a tam se obouchej a prosaď. Perou se s tím dobře, oba dva kluci jsou navíc slušní, poctiví a ohromně skromní. Větší naděje vkládáme do Leeho, což je ještě dorostenec a má potenciál, aby se zlepšoval. Trošku se nám přibrzdil starší Park, který tady měl dvě těžká zranění kolena a kotníku. Uvidíme, jaké bude jeho pokračování, ale s Leem určitě počítáme do budoucna," informoval na serveru sport.cz nadřízený Hlavatého, Zifčáka, Tomla, Mikera a spol.

A co útok na přímý postup do Fortuna:ligy? "My to úplně neřešíme, protože jaro bude zase jiná soutěž. Mužstva, která jsou v pásmu sestupu, budou dělat maximum, aby posílili. A stejně tak i týmy, které chtějí postoupit. Uvidíme, jak dokážeme udržet pohromadě kádr pohromadě, nebo ho co se týče konkurence ještě zlepšíme," uzavřel čtyřiapadesátiletý odborník, který už vede tým z města dostihů a perníku řadu let.