Přijde Jihlava o cenné zboží? Do druholigového kádru hledí Baník, Sigma, Boleslav, Zlín i Slavia...

Přijde Jihlava o cenné zboží? Do druholigového kádru hledí Baník, Sigma, Boleslav, Zlín i Slavia...

Klub z Vysočiny si brousí zoubky na návrat mezi elitu.  Po podzimní části FNL má na svém kontě 32 bodů a figuruje na druhém místě s mírnou ztrátou na vedoucí Pardubice. Kádr Ježků je poskládaný zajímavě, ale také je možné, že v zimě přijde lehký výprodej. O některé tváře Jihlavy se totiž zajímavý prvoligové kluby, které mají finanční možnosti k tomu, aby vedení odporovat nemohlo.

Server iDnes.cz přišel v pondělí se zprávou, že hned trojlístek zajímavých tváří by mohl během zimního okna z Jihlavy odejít. Tento počet by však nemusel být rozhodně konečný. „Všechno je otázka nabídky. Ano, předpokládám, že některý z hráčů odejde a že určitě diskuse kolem nich vedeme, ovšem, že by něco bylo už v pokročilejší fázi, to říct nemůžu,“ přiznal klubový ředitel Jan Staněk.

Podle informací iDnes.cz by rádi záložníka Tomáše Smejkala v Boleslavii či Slavii, obránce Mohameda Tijaniho Baník Ostrava a útočníka Lamina Jawu Olomouc se Zlínem. V posledním případě by bylo vhodné během zimy hráčovu budoucnost vyřešit, jinak jim po sezóně pláchne. V létě mu totiž končí platný kontrakt.

 „Můžu potvrdit, že zájem o všechny ři zmiňované hráče, ovšem kluby si nechám pro sebe,“ uvedl Staněk, který tak určitě nepřidá radosti kouči Kučerovi. „Ale takový už je to v Jihlavě v posledních letech koloběh. Oběma hráčského kádru je v zimní i letní pauze vždycky poměrně výrazná,“ dodává pro iDnes.cz kouč Ježků. Svou roli může sehrát i ekonomická stabilita klubu, která v každém přestupovém okně nutí klub zajímavé zboží prodat. 

 

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.