Skuhravý: Výpadek v závěru je mixem náročnosti v trénincích, množství nových informací, věku a skladby kádru

Skuhravý: Výpadek v závěru je mixem náročnosti v trénincích, množství nových informací, věku a skladby kádru

Ambiciózní Dukla nezakončila podzimní část zrovna vzorově. Zatímco v přípravě nestačila na Bohemians 1905 (1:5), Julisku poté přijeli vyloupit hradečtí Votroci (1:2), díky čemuž se dejvický celek propadl v tabulce FNL na průběžnou čtvrtou pozici.

Jak hlavní kouč Roman Skuhravý hodnotí poslední měsíce? "Výsledek je takový, jaký má být, a odpovídá výkonům v sezóně. Po první prohře doma, to byla perná zkouška pro všechny a jsem hrdý na kluky, jak se s tím popasovali. Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila. Daleko důležitější jsou informace, které jsme získali o hráčích a našem způsobu hry. Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti," uklidňoval fanoušky bývalý stratég Varnsdorfu, Jablonce a Opavy, jehož názor vyšel na webu fkdukla.cz.

Byť má současná Dukla podle jeho slov problémy s agresivitou, najdou se i silné stránky. "Přejeme si vychovávat komplexní hráče. Síla mužstva spočívá ve vyváženosti a my se snažíme chybějící typologii vyskautovat, nebo vychovat, ale není to vůbec jednoduché a věřte, že vidíme mraky zápasů a hráčů. Nejvíce si u hráčů vážím pracovitosti a atmosféry v týmu, to se změnilo. Jinak si myslím, že máme prostor k velkému zlepšení ve všech složkách výkonu," pokračoval na fkdukla.cz šéf Hadaščoka, Ayonga, Tetoura a spol.

Delší zimní pauza přinese Skuhravým vítaný prostor pro zlepšení a posun ve výkonnosti. "Po dlouhé době se Dukla přihlásila do zimní Tipsport ligy. Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL. Vždy je cílem zkoušet a pilovat věci z tréninkového procesu tak, abychom se zlepšovali a měli možnost zpětné vazby. Ztratit důvěru fanoušků je snadné a to se nám povedlo. Teď opravdu tvrdě pracujeme na nápravě. Záměrně říkám „my“, protože si myslím, že Dukla je rodinný klub a v tom je a bude jeho síla," uzavřel optimisticky naladěný čtyřiačtyřicetiletý trenér, jehož tým začne jarní část v úvodu března na půdě šesté Viktorie Žižkov.