Lafatovi se s Olešníkem do divize nechce: Mám k ní respekt, museli bychom víc trénovat

Lafatovi se s Olešníkem do divize nechce: Mám k ní respekt, museli bychom víc trénovat

Byť v letošním roce ikonu Olešníku Davida Lafatu přibrzdilo zranění, po podzimním návratu stihl zasáhnout do devíti soutěžních utkání a na své konto si připsal šest přesných zásahů.

"Jsem hlavně rád, že jsem si na podzim mohl zahrát. Každý gól mi udělá radost, ale není to tak, že když jsem na hřišti, tak musím skórovat," informoval na webu idnes.cz osmatřicetiletý veterán.

"Hrajeme fotbal pro radost, vedeme tabulku. Chceme dál vyhrávat. Co bude na konci sezony, to uvidíme," nechal se slyšet renmovaný kanonýr, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Jeho nynější klub ovládl minulou sezonu jihočeský krajský přebor, ale posun do divize přenechal Katovicím. Tabulce však vládne i letos a scénář se klidně může opakovat...

"Když jsme postup odmítli loni, tak letos by to asi nebylo jiné. Je to jen můj názor, v kabině jsme to ještě neřešili. Ale o tom zatím nemá cenu mluvit. Krajský přebor se hodně vyrovnal, v minulé sezoně jsme byli víc odskočení. Je tam Český Krumlov, Protivín či Lom. Soutěž bude zajímavá až do konce jara. Osobně jsem postoupit nechtěl. Krajský přebor mi maximálně vyhovuje. Všechny zápasy jsou blízko, to je velká výhoda. Navíc máme před divizí respekt. Někteří kluci studují v Praze nebo v Brně, další pracují v zahraničí. Na trénink se sejdeme akorát v pátek, zatímco na divizi bychom museli víc trénovat," doplnil idnes.cz citovaný bývalý kapitán Sparty s výživnou minulostí v Jablonci.

Šestinásobného nejlepšího střelce první české ligy současně trápí i poměry v krajském přeboru, které ho zklamaly. "Nechápu, proč týmy každý rok za každou cenu zachraňují soutěž. Vždyť kdyby hrály níž, možná by je to i víc bavilo. Když se pak nerozhoduje na hřišti, nemá cenu ani hrát," pokračoval někdejší reprezentant Česka, jehož vyjádření lze nalézt na idnes.cz.