Sigma si proklepává ekvádorskou sílu z Třince, Pilař už zřejmě na Hané dohrál...

Sigma si proklepává ekvádorskou sílu z Třince, Pilař už zřejmě na Hané dohrál...

Sigma si pozvala na testy třiadvacetiletého útočného hráče z Ekvádoru Luise Arroya, jenž dorazil do českého prostředí v úvodu letošního roku z klubu Independiente San Pedro de Alausi.

Jihoamerický fotbalista, který obléká dres druholigového Třince, za který si dosud připsal dvaadvacet soutěžních startů a tři trefy, se pokusí na Hané zaujmout kouče Radoslava Látala.

Pakliže se tak stane, Arroyo by se v zimní přestávce přesunul o schod výš do Fortuna:ligy a stal by se přímou konkurencí hráčům jako Tandir, Pablo Gonzáles, Nešpor či Yunis.

Na Andrově stadionu naopak může skončit nespokojený křídelník Václav Pilař, který svému hlavnímu trenérovi nemůže přijít na jméno a to zejména na veřejně vyřčené nepravdy.

Poslední domácí duel se Slavií (0:0) sledoval technický středopolař s minulostí v Plzni, Hradci, Freiburgu či Wolfsburgu na lavičce a to i přesto, že byl do utkání dle svých slov stoprocentně připraven.

"Nechci na nikoho plivat, ale řeknu, jak to bylo. Jsem zdravý. Takže to, co řekl pan Látal, tak úplně není pravda. V týdnu před zápasem jsem měl v pondělí normální trénink, kde jsem dostal koňara. Přesto jsem v úterý udělal posilovnu. Středu jsem vynechal, ve čtvrtek a v pátek už jsem zase trénoval a v sobotu byl normálně připravený na zápas," informoval na stránkách iSport.cz čerstvě jednatřicetiletý středopolař.

Půl roku před koncem smlouvy proto požádal olomoucké vedení o předčasné rozvázání a bude si hledat nový klub. Po mediální přestřelce s Látalem se neočekává, že by se ho měly týkat tři poslední podzimní vystoupení Sigmy s Libercem, Karvinou a Bohemians 1905.