Koubek zažil velký šok: Uvědomil jsem si, že nechci být průměrný brankář v bundeslize, ale chci být jeden z těch lepších

Koubek zažil velký šok: Uvědomil jsem si, že nechci být průměrný brankář v bundeslize, ale chci být jeden z těch lepších

Augsburgu, který zaměstnává české trio Koubek, Suchý a Morávek, se podařilo zvítězit v posledních dvou bundesligových duelech a tabulkově už mu nepatří sestupové pozice, nýbrž dvanácté místo.

Velký podíl na tom má i sedmadvacetiletá brankářská jednička Tomáš Koubek. Ten dorazil eo WWK Areny pro více než 30 tisíc diváků letos v létě z Rennes a v posledních dvou duelech udržel čisté konto.

Naposledy se mu podařilo vychytat Daridovu Herthu Berlín. "Po zápase mi Vláďa řekl, že byl určený jako první na případnou penaltu, což by bylo docela zajímavé. Naštěstí na tenhle souboj nedošlo," ozřejmil na webu iSport.cz bývalý gólman Hradce, Liberce či Sparty.

Po závěrečném hvizdu se Koubek bavil právě s bývalým středopolařem Freiburgu a Plzně a řešili spolu zejména jeho absence na posledních dvou reprezentačních srazech v říjnu a listopadu...

"Ptal se mě, jak tu svoji situaci vnímám. Řekl jsem mu, že budu bojovat o to, abych jel v březnu na sraz nároďáku a potom i na Euro. Moje výkony jsou nyní dobré a věřím, že trenéři se budou rozhodovat podle aktuální formy. Na šampionát pojednou tři nejlepší a já doufám, že budu jedním z nich," ukázal sebevědomí svěřenec švýcarského kouče Schmidta, jehož slova publikoval Deník Sport.

Vytáhlý strážce svatyně je v současnosti až brankářem číslo 4 - za Vaclíkem, Pavlenkou a slávistou Kolářem. Po adaptaci v bundeslize by však rád hlasitě promluvil právě do nejlepší trojice, kterou bude čekat uprostřed roku 2020 ostře sledovaný turnaj.

"Vypadnutí z reprezentace pro mě byl velký šok, ale po každém takovém pádu se člověk musí zase zvednout. Pochopil jsem, že se musím změnit. Uvědomil jsem si, že nechci být průměrný brankář v bundeslize, ale chci být jeden z těch lepších," uzavřel na stránkách Sportu Koubek, jehož ještě do konce podzimní části čekají střety s Kolínem, Mainzem, Hoffenheimem, Dusseldorfem a Lipskem.