Pomůžu Hammarby stát se nejlepším klubem ve Skandinávii, hlásí Ibrahimovič

Pomůžu Hammarby stát se nejlepším klubem ve Skandinávii, hlásí Ibrahimovič

Funkční veterán Zlatan Ibrahimovič majetkově vstoupil do společnosti Anschutz Entertainment Group Sweden, díky čemuž získal pětadvacetiprocentní podíl ve stockholmském týmu Hammarby IF.

Pro osmatřicetiletého útočníka s dvanácti ligovými tituly nebyla jednání o vlastnickém kroku žádnou neznámou - lidé z AEG dobře zná, neboť mají v portfoliu také jeho posledního zaměstnavatele Los Angeles Galaxy.

"Když jsem dostal nabídku stát se partnerem AEG, nemohl jsem odmítnout," přiznal bývalý renomovaný snajpr Ajaxu, Juventusu, Interu, Paříže, AC Milán, Barcelony či Manchesteru United.

A jak je u něj zvykem - jeho plány nebudou malé - chce být na vrcholu nejen ve Švédsku, ale rovnou v celé Skandinávii...

"Ohromilo mě, čeho v posledních letech dosáhli. Pomůžu Hammarby stát se nejlepším klubem ve Skandinávii," uzavřel švédský veterán, jenž nasázel během dvou sezon MLS úctyhodných šestapadesát gólů.

Celku Hammarby, jemuž trenérsky šéfuje Stefan Billborn, skončila sezona ve velmi vyrovnané Allsvenskan tento měsíc.

Po skvělém finiši formou osmi výher v řadě se tým z Tele2 Areny pro 33 tisíc diváků usadil na konečné třetí pozici (se stejně body jako druhé Malmö FF a s bodovou ztrátou na mistry z Djurgårdenu) a čeká ho předkolo Evropské ligy.