Slavia vzdorovala, v závěru si ale Inter otevřel v Edenu střelnici

Všichni slávisté věřili, že se mohou s Interem měřit a třeba italského giganta i porazit. Dlouho to vypadalo na bod, ale v závěru se Nerazzurri dvakrát prosadili a rozhodli o vítězství 3:1. Stejným poměrem se z výhry radovala i Barcelona, která kralovala v Dortmundu. Sešívaní tak před závěrečným duelem v Dortmundu ví, že to pro ně bude poslední zápas v pohárové Evropě v této sezoně.

Souboj Slavie s Interem se nesl v duchu potřeby zvítězit v podání obou celku. Milánští stále živili naději na postup v Lize mistrů, červenobílí se zase upínají k třetímu fleku, ze kterého se jde do jarní části Evropské ligy.

V případě triumfu by se totiž o bod dostali právě před italský velkoklub. Už v páté minutě Hušbauer z nadějné pozice mířil hlavou těsně vedle. Udeřilo tak na druhé straně. Poté, co Frydrych nedokázal nadvakrát obrat Lukakua, přihrál belgický forvard do vápna na Martineze, jenž nedal střelou o zem Kolářovi šanci.

Ještě v prvním poločase Inter po chybě slávistické rozehrávky udeřil podruhé, ale Lukakuův gól nebyl uznaný kvůli faulu na Petera Olayinku a kopala se penalta. Tu proměnil se štěstím Souček a vyrovnal.

V 73. minutě se sám na Handanoviče řítil Masopust, ale opět potvrdil, že není střelec a tváří v tvář gólmanovi selhal. Devět minut před koncem poslal hosty podruhé do vedení Lukaku, který využil podklouznutí Frydrycha, udělal kličku Kolářovi a skóroval.

Takřka vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Součkova střela z otočky skončila těsně vedle tyče. Definitivní naděje sešívaných utnul v 88. minutě svou druhou trefou v utkání Martínez, jenž z voleje poslal míč do sítě po Lukakuově přihrávce.