Klinsmann je po deseti letech zpět v bundeslize, jeho praktiky okusí Darida, Duda a spol.

Klinsmann je po deseti letech zpět v bundeslize, jeho praktiky okusí Darida, Duda a spol.

Vladimíra Daridu, Vedada Ibiševiče, Salomona Kaloua, Ondreje Dudu a spol. bude v hlavním městě Německa trénovat světoznámý Jürgen Klinsmann, jenž se vrací do bundesligy po více než deseti letech od svého klubového konce v Bavorsku.

Někdejší kormidelník německé repre, amerického nároďáku či Bayernu Mnichov na lavičce Herthy střídá chorvatského odborníka Anteho Čoviče, jenž povýšil z rezervy k áčku teprve letos v létě, ale potopily ho čtyři bundesligové porážky v řadě a průběžné patnácté místo v tabulce.

"Ono rozhodnutí se rodilo hrozně těžko, protože Ante byl součástí Herthy přes dvacet let. Nakonec jsme ale vzhledem k vývoji a posledním výsledkům usoudili, že je to potřeba," okomentoval změnu sportovní ředitel tradiční německé značky Michael Preetz.

Pětapadesátiletý Klinsmann, který se stal v úvodu tohoto měsíce členem dozorčí rady Herthy, bude trénovat berlínský celek do konce ročníku 2019/2020 a zřejmě ho čeká boj o záchranu. Asistovat mu bude Alexander Nouri, což je bývalý kormidelník Werderu Brémy.

Mstra světa i Evropy z let 1990 a 1996, jenž byl bez trenérské práce přesně tři roky, čeká premiéra před domácím publikem na Olympijském stadionu v sobotu odpoledne proti Borussii Dortmund.

P.S.: V Herhtě mimochodem donedávna působil i jeho syn Jonathan, jenž byl brankářem rezervního mužstva.