Ze Sparty se mi líbí třeba Lischka, ten má budoucnost, chválí mladíka Sivok

Ze Sparty se mi líbí třeba Lischka, ten má budoucnost, chválí mladíka Sivok

Na tom, že Dynamo neprohrálo již šest ligových duelů v řadě, má velký podíl také velezkušený stoper Tomáš Sivok, jenž se zapojil do jihočeského dění až v průběhu podzimní části.

Na nejvyšší úrovni by bývalý zadák Udinese či Besiktase hrál jen za Budějovice nebo Spartu, se kterou jeho nynější chlebodárce nedávno remizoval na Letné. V poslední době mu však slavné "S" už žádné laso nehodilo...

"Sparta se naposledy ozvala před čtyřmi roky. Od té doby ne. Už jsem starej. Jak říká náš trenér, i pro Budějky na hraně," usmíval se bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla na webu dynamocb.cz.

Deváté Dynamo, které má stejně bodů jako osmý Liberec, v Praze neprohrálo. Jak je na tom podle jeho názoru pátý tým Fortuna:ligy nyní - tři kola před koncem první poloviny sezony? "Lepší se to. Věřím, že Rosický to dá do kupy. Ten tým má perspektivu, ale je hrozně mladý. Sparta potřebuje čas," doplnil na oficiálních stránkách Budějovic kolega Táborského, Ledeckého či Rabušice, jenž je momentálně na marodce.

Jeden z jihočeských lídrů si v rámci vzájemné konfrontace všiml, že ještě slavná značka z Generali arény není zcela v pohdoě a že se pořád hledá. Přísliby do budoucna však v jejím kádru jsoua jedno konkrétní defenzivní jméno bylo Sivokem zmíněno.

"Myslím si, že v defenzivní části to bylo vidět. Občas tam dělali velké chyby. Ale na druhou stranu se mi líbí třeba Lischka. Ten má budoucnost. Dopředu hráli dobře. Měli tam hlavně ve druhé půli šance a smůlu. My naopak štěstí. Bez toho se bodovat nedá," uzavřel na dynamocb.cz svěřenec trenéra Davida Horejše, jehož mužstvo se nyní připravuje na víkendový výjezd do Jablonce, jenž je v tabulce ještě o tři body před Spartou.