Heinz Opavě v derby moc šancí nedává: Vyhraje Baník, tady asi není moc o čem přemýšlet

Heinz Opavě v derby moc šancí nedává: Vyhraje Baník, tady asi není moc o čem přemýšlet

V pátek přivítá šestý Baník patnáctou Opavu a před domácím publikem bude jednoznačným favoritem. To, že zůstanou tři body v Ostravě, si myslí i někdejší český reprezentant Marek Heinz.

Ten si za Baník zahrál proti Opavě dvakrát a stalo se tak v mistrovském ročníku 2003/2004. V obou duelech se mu podařilo skórovat...

Samotný hráč si však spíš než domácí utkání před více než 18 tisíci diváky vybavuje výjezd do sousední Opavy. "Mnohem výrazněji si vybavuju jeden z těch dvou zápasů - ten, který jsme hráli v Opavě. Tak velké návštěvy tehdy chodily prakticky na každý zápas. Doma jsme šli do zápasu a věděli jsme, že už je několik dnů vyprodáno, bez ohledu na to, s kým se hrálo. Takže mi ty zápasy hrané v té fantastické atmosféře trochu splývají. Kdežto venku to takové nebylo. Na některé stadiony chodilo hrozně málo lidí. V Opavě jich ale bylo hodně, proto si víc vybavuju ten opavský zápas. Už jsme mělo jistý titul, vlastně jsme si předtím doma převzali i pohár, takže jsme hráli uvolněně a vyhráli jsme s přehledem 4:0. A pak jsme nějak rychle utíkali do šatny, protože se tam na hřišti najednou objevilo hrozně moc fanoušků, co si tak pamatuju," vzpomínal na webu fcb.cz někdejší ofenzivní fotbalista M´gladbachu, Galatasaray, Saint-Étienne, Ferencvarose či Kapfenbergeru.

Jaká tehdy panovala mezi oběma kluby rivalita? "To bylo vždycky víc věcí fanoušků. Ale samozřejmě, byl to soused, takže ta rivalita tam byla už tehdy. Však se podívejte, kolik tehdy přišlo na oba zápasy diváků. Dneska je to jiné, mnohem vyhrocenější. A myslím si, že ta rivalita nevymizí nikdy. Pro ligu je to hrozně dobře, protože takové extrazápasy jí pomáhají. Tak divácky atraktivní zápasy liga moc potřebuje," pokračoval na fcb.cz dvaačtyřicetiletý internacionál.

A jak tipuje páteční výsledek? "Přemýšlím, že bych se přijel podívat. Myslím si, že to bude stát za to. Vyhraje Baník, tady asi není moc o čem přemýšlet," uzavřel bývalý hráč Sigmy, Znojma či HFK Olomouc, jehož názor nabídl web fcb.cz.