Mezi sedmi prvoligovými účastníky Tipsport ligy je po více než 20 letech i Sparta. Šanci vyhrát ale nemá...

Mezi sedmi prvoligovými účastníky Tipsport ligy je po více než 20 letech i Sparta. Šanci vyhrát ale nemá...

Tradiční zimní turnaj Tipsport liga, který se odehrává vždy v lednu a FA ČR si v ní bude chtít vyzkoušet a přeškolit videorozhodčí, bude mít v rámci Final Four svůj vrchol na Maltě, kam de podívají Brno, Ostrava, Mladá Boleslav a Dunajská Streda. 

V soutěži bude poprvé v tomto tisíciletí také Sparta, která soutěž naposledy hrála v roce 1999 a to ještě v kombinovaném mixu aáčka s béčkem a nakonec obsadila sedmé místo.

Nyní se letenské "S" vrátí do turnaje po více než dvou dekádách a představí se ve skupině B, která se bude odehrávat v Mladé Boleslavi. Kromě pořadatelů z města automobilů se v první fázi utká s druholigovými celky Hradcem Králové a Varnsdorfem.

"Ve hře byla varianta, že bychom hráli skupinu ve sparťanském tréninkovém centru na Strahově, ale oni v tu chvíli, kdy to bylo potřeba uzavřít, nevěděli termín rekonstrukce," citoval web ceskatelevize.cz slova ředitele turnaje Aleše Koláře.

"Doufáme, že do budoucna by se Sparta mohla zúčastnit i turnaje na Maltě. Letos to nebylo možné, protože Sparta má kontrakt ještě na další sezonu ve Španělsku, kam jezdí na zimní soustředění," doplnil na stránkách ceskatelevize.cz zástupce sponzora Lubomír Ježek.

Nejvyšší domácí soutěž budou kromě Sparty a Boleslavi zastupovat také Bohemians 1905, Příbram, Jablonec, Baník a Karviná. Mezi šestnácti účastníky tak bude mít prvoligový status hned sedm týmů.

Osloveny byly i dva nejlepší týmy Fortuna:ligy Slavia a Plzeň, ale kvůli vlastnímu zimnímu programu účast zamítly.

Áčko budou hostit pražské Horní Počernice, o béčku již řeč byla, skupina C se odehraje v Dunajské Strede a déčko se uskuteční v Ostravě.

Skupina A (Praha – Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905, Příbram, Dukla Praha, Jablonec.

Skupina B (Mladá Boleslav):
Mladá Boleslav, Sparta Praha, Varnsdorf, Hradec Králové.

Skupina C (Dunajská Streda):
Dunajská Streda, Brno, Nitra, Skalica.

Skupina D (Ostrava):
Ostrava, Karviná, Pohronie Žiar nad Hronom, Prostějov.