Norsko zažívá vzestup. Jak hodnotí reprezentační útočník Haalanda, Ödegaarda a kolik času dává Solskjaerovi?

Norsko zažívá vzestup. Jak hodnotí reprezentační útočník Haalanda, Ödegaarda a kolik času dává Solskjaerovi?

Norsko sice na mistrovství Evropy nepostoupilo, přesto ale na svou fotbalovou vlast může být hrdé. Norům totiž vyrůstá superhvězdné duo Martin Ödegaard a Erling Haaland, manažerem nejúspěšnějšího anglického klubu Manchesteru United je mimochodem také Nor.

Haaland táhne letos v Lize mistrů svůj Salzburg a Martin Ödegaard zase září v Realu Sociedad ve Španělsku, po sezóně by se pak mohl vrátit do Realu Madrid, jehož je kmenovým hráčem. Je dost pravděpodobné, že oba budou patřit ke světové špičce už dost brzy. Haaland navíc letos vyletěl jako kometa a vypadá to, že nemá žádné limity.

To si ostatně myslí i jeho spoluhráč z reprezentace Joshua King. "Jsem šťastný, že se mému spoluhráči z reprezentace tolik daří," komentuje King skvělou formu Haalanda v Lize mistrů i rakouské lize. "Máme s ním a Ödegaardem skvělou budoucnost," věří útočník norské reprezentace. 

Ten se vyjádřil ale zejména na adresu Oleho Gunnara Solskjaera, krajana a kouče Manchesteru United. "Znám ho dobře a je to dobrý trenér i člověk. Doufám a věřím, že dostane Rudé ďábly zpátky na špičku tabulky, kam patří," přeje Solskjaerovi útočník Bournemouthu.

Výsledek obrázku pro odegaard haaland