Arsenal váhá s odvoláním Emeryho a utekl mu Mourinho. Obrovská chyba, říká legenda

Arsenal váhá s odvoláním Emeryho a utekl mu Mourinho. Obrovská chyba, říká legenda

Tottenham angažoval Josého Mourinha jako blesk z čistého nebe - večer odvolal Mauricia Pochettina a hned v brzkých ranních hodinách bylo jasno, že tým povede právě legendární Portugalec. Zato Arsenal se s odvoláním Unaie Emeryho nějak nemá.

O odvolání španělského kouče se píše už dlouho, vedení klubu ale zatím nijak nezasáhlo. Právě ono ale mohlo udělat to, k čemu se zmohl Tottenham. Mourinho je nyní ale už zaměstnaný. Může sice sáhnout po nějakém jiném trenérovi stejně rychle jako Tottenham, konkrétně bývalý kouč Chelsea či Manchesteru United už ale bude sloužit odvěkému rivalovi.

Bylo by asi zvláštní vidět zrovna Mourinha na lavičce Arsenalu. Několikrát se totiž nemístně vyjadřoval na adresu Gunners, většinou jako manažer Chelsea. Nikoho nepřekvapí fakt, že měl spory s koučem Wengerem. Ani nyní jako šéf Tottenhamu ale nebude mít Arsenal zrovna v lásce. Přesto si ale tenisová legenda a příznivec Gunners Andy Murray myslí, že by Portugalec byl tím vhodným mužem pro klub z Emirates Stadium.

Několikanásobný grandslamový šampion je přesvědčen o trenérských schopnostech Mourinha. "Jsem si jistý, že by práci v Arsenalu zvládal dobře," myslí si Murray. "Můžete si o něm myslet cokoliv, ale fakta hovoří jasně. Je to vítěz a vyhrával úplně všude. Arsenal by nového trenéra momentálně potřeboval jako sůl a on by to zvládal dobře, bohužel už ale koučuje Tottenham," mrzí Murrayho.

Související obrázek